Wskazówki uprawy:

  • Truskawka Bogota to odmiana późna o szybkim wzroście i obfitym plonowaniu.
  • Sadzenie: po otrzymaniu przesyłki rośliny należy natychmiast rozpakować truskawki, posadzić je i obficie podlać. Truskawki sadzimy tak, aby serce rośliny (środkowy zawiązek listka) było nieznacznie ponad glebą. Pamiętajmy także, aby korzenie były zawinięte do dołu. Źle posadzona truskawka może nie przeżyć zimy. Sadzonki wysadzamy w dołki, ugniatamy glebę wokół korzeni. Do czasu dobrego ukorzenienia się młodych sadzonek, roślina musi być podlewana. Truskawki mogą być uprawiane w tym samym miejscu przez 4 lata.
  • Rozstawa: na 1 m² wysadzamy od 6 do 10 roślin. Truskawki uprawia się w systemie rzędowym co 80 cm, odległość roślin od 25 do 30 cm w rzędzie lub w rozstawie 25 na 50 cm.
  • Gleba: truskawka Bogota nie ma zbyt wielkich wymagań glebowych, można ją sadzić na większości gleb dobrze utrzymujących wilgoć i lekko kwaśnych. Przed sadzeniem zaleca się nawożenie gleby obornikiem lub kompostem w dawce 3-4 kg na 1 m².
  • Zimowanie: jesienią, przed nastaniem mrozów młode rośliny należy okryć słomą lub liśćmi.
  • Cięcie: ważnym zabiegiem fitosanitarnym jest usuwanie wąsów i obcinanie starych liści truskawek. Liście ścinamy sekatorem lub nożycami około 5 cm nad ziemią. Zabieg wykonujemy w terminie do dwóch tygodni od zakończenia zbioru owoców. Rośliny powinny do zimy wytworzyć nowe liście. Ścięte liście należy zgrabić i spalić, aby eliminować źródło chorób i szkodników.
70-208
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
5
Termin wysyłki
Od kwietnia

Truskawka Bogota

Kategoria produktu: truskawka

Wielodoniczka - 1 op.: 5 szt.

Odmiana późna, bardzo plenna. Truskawka Bogota wykazuje dobrą odporność na choroby. Charakteryzuje się intensywnym wzrostem, bardzo dużymi owocami i długim okresem zbioru. Owoce jasnoczerwone, bardzo smaczne, słodkie.

70-208
Dostępny
Cena
35,50 zł

(7,10 zł /szt.)

Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Od kwietnia
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość sztuk
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-665

Truskawka Albion®

5 szt.
31,20 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 70-665

Truskawka Albion®

5 szt.
31,20 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK