Borówka wysoka

Jeżeli zastanawiasz się nad dodaniem nowego elementu do swojego ogrodu lub działki, sklep ogrodniczy online Florexpol proponuje borówkę wysoką. Krzaki borówki amerykańskiej idealnie sprawdzą się zarówno w małych ogrodach, jak i na obszernych polach. Są łatwe w pielęgnacji, przy czym oferują owoce o wyjątkowym smaku i wielu właściwościach zdrowotnych.

Borówka amerykańska – krzewy dające przepyszne owoce

Borówka wysoka nie tylko jest atrakcyjna wizualnie, ale także zapewnia wyjątkowo smaczne owoce. Krzewy te oferują obfite plony borówek, które można spożywać na surowo, dodawać do deserów, czy zamrażać na zimowe miesiące. Owoce borówki są bogatym źródłem antyoksydantów, witamin oraz błonnika. Regularne spożywanie borówek wpływa korzystnie na układ krążenia i poprawia kondycję skóry. 

To tylko jedna z zalet, które przekonają Cię do uprawy tych wyjątkowych roślin. Dodatkowym atutem jest fakt, że sadzonki borówki amerykańskiej są wyjątkowo łatwe w uprawie. Nie potrzebują specjalnej opieki, a jedynie gleby kwasowej i regularnego nawadniania.

Borówka – krzewy, które warto mieć w ogrodzie

Jakie odmiany borówki amerykańskiej cieszą się dużym zainteresowaniem? Między innymi borówka wysoka Chandler, jedna z cenniejszych odmian polecanych do uprawy w całym kraju. Borówka tej odmiany rośnie silnie, jest bardzo plenna, a także odporna na mróz i choroby. Ma długi okres dojrzewania i zbioru jagód. Polecamy także odmiany borówek cenione za jędrne, doskonale znoszące transport, smaczne, deserowe owoce polecane do bezpośredniego spożycia, zamrażania i na przetwory.

A może jesteś amatorem i szukasz na początek czegoś łatwego w uprawie? Sprawdź borówkę wysoką Spartan, silnie rosnącą i późno zakwitającą odmianę, dzięki czemu kwiaty nie są uszkadzane przez przymrozki. Jej owoce są bardzo duże, spłaszczone i wyjątkowo pyszne.

Borówki i inne krzewy owocowe – zapraszamy!

W sklepie internetowym Florexpol specjalizujemy się w sprzedaży takich rodzajów roślin, jak krzewy owocowe czy sadzonki drzew owocowych. Oferujemy dostawę na terenie całej Polski. Jako doświadczony sklep ogrodniczy, gwarantujemy współpracę wyłącznie z renomowanymi plantatorami zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi. Dzięki temu każdy nasz klient może mieć pewność, że otrzyma zdrowe rośliny owocowe dostosowane do lokalnych warunków klimatycznych do swojego ogrodu.

Sklep z nasionami, roślinami oraz nawozami – serdecznie zapraszamy!

Aktywne filtry