Kalafiory

Kalafior – nasiona rośliny jednorocznej. Nasz sklep ogrodniczy online oferuje kilka smacznych wariantów tego warzywa z rodziny kapustowatych. W zależności od odmiany kalafiory mogą być wczesne, średniowczesne, średniopóźne oraz późne – należy w szczególności zwrócić na to uwagę, aby w odpowiednim terminie przystąpić do wysiewu lub rozsady. Zachęcamy już dzisiaj do składania zamówień na nasiona kalafiora – nasz sklep realizuje duże oraz małe zlecenia.

Kalafior nasiona – warunki uprawy

Jako sklep z nasionami zwracamy uwagę naszych klientów na wymagania glebowe, jaka ma każda roślina. Aby kalafior z nasion przyniósł satysfakcjonujący plon:

  • ● powinien być uprawiany w bogatej w minerały, żyznej i próchniczej ziemi. Nie może ona być przy tym zbita. Idealny kompromis stanowi podłoże piaszczysto-gliniaste,
  • ● musi być odpowiednio nawadniany. Nie można jednak doprowadzić do długoterminowego przelania,
  • ● nie powinien być sadzony w podłożu o odczynie kwaśnym,
  • ● powinien być wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nasiona kalafiora nie tolerują półcienia.

Aby dobrze zagospodarować posiadany grunt, należy zaplanować prace z wyprzedzeniem na cały rok. Dobrym przedplonem pod nasiona kalafiora są:

W sąsiedztwie kalafiora dobrze radzą sobie różne nasiona ziół, a w tym bazylia, szałwia, czy też rumianek.

Oprócz nasion kalafiora wczesnego i późnego, polecamy rozejrzeć się za innymi nasionami, które można uprawiać na polu, w szklarni, na działce lub w donicy na balkonie. Możliwości jest dużo, a wszystkie niezbędne informacje na temat produktów znajdują się w opisach. Polecamy zajrzeć do następujących kategorii:

Aktywne filtry