Sałata lodowa

Sałata lodowa – nasiona tej smacznej rośliny rocznie trafiają do setek polskich ogrodów i szklarni. Nasz sklep ogrodniczy online oferuje wiele odmian – wszystkie łączy wysoka jakość oraz sposób uprawy, odpowiadający polskim warunkom pogodowym. Zachęcamy do składania zamówień – zarówno tych małych, jak i dużych. Polecamy przy tym zajrzeć do opisów, gdzie umieściliśmy najważniejsze informacje odnośnie nasion sałaty lodowej oraz ich uprawy. 

Nasiona sałaty lodowej – uprawa

Aby nasiona sałaty lodowej szybko wzeszły, należy zapewnić roślinie odpowiednie warunki:

  • ● glebowe – krucha sałata lodowa preferuje żyzną glebę. Świetnie czuje się w podłożu gliniasto-piaszczystym,
  • ● nasłonecznienia – sałata lodowa powinna mieć nieograniczony dostęp do promieni słonecznych.

W ofercie znajdują się różne nasiona sałaty lodowej. W zależności od gatunku nadają się one do wysiewu już w lutym (odmiany wczesne) lub na przełomie marca i kwietnia. Doświadczeni ogrodnicy, którym zależy na równomiernym wzroście rośliny, stawiają na rozsady. 

Jako sklep z nasionami zwracamy uwagę klientów na to, że sałata lodowa w każdej fazie wzrostu wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która jest gwarancją dorodnych plonów. Do najczęstszych obowiązków należą: regularne pielenie, spulchnianie gleby, nawożenie i podlewanie. 

Nasiona sałaty lodowej i innych nasion

Zachęcamy do składania zamówień na sałatę lodową. Nasiona dostępne są w przystępnych cenach, przy gwarancji pełnej dostępności. Polecamy także rozejrzeć się po całym asortymencie sklepu, w którym znalazły się równie atrakcyjne produkty, a w tym uwielbiane przez wszystkich:

Aktywne filtry