Melony

Czy warto inwestować w nasiona melona i uprawiać je w Polsce? Jak najbardziej! Mimo że jest to roślina, która dziko rośnie w Afryce i Azji, to dobrze poradzi sobie także w naszym klimacie. Nasz sklep ogrodniczy online w szczególności poleca nasiona melonów odmian przystosowanych do panujących w naszym kraju warunków. Są one tolerancyjne, jeśli chodzi o niskie temperatury oraz mają wysoką odporność na różne choroby.

Nasiona melona – jakie są wymagania?

Melon – nasiona można wysiewać bezpośrednio do gruntu. Uprawa odbywa się pod gołym niebem, ale i w szklarniach oraz specjalnych tunelach, w których można kontrolować temperaturę. Wielu ogrodników nasiona melonów umieszcza także w skrzyniach z glebą, które dużo łatwiej jest ogrzać. Roślinę tą należy uprawiać przy sznurkach, podobnie jak pomidory.

Aby mieć pewność, że nasiona melona szybko wykiełkują, warto postawić na rozsady, a następnie gotową sadzonkę umieścić w gruncie. W nasiona melona mogą także zainwestować mieszkańcy bloków, gdyż uprawa tej rośliny jest możliwa również w donicach. 

Aby nasiona melonów szybko kiełkowały, zdrowo rosły, a następnie przyniosły zadowalający plon, powinny zostać umieszczone w odpowiednim podłożu. Jako sklep z nasionami radzimy postawić na podłoże żyzne i szybko nagrzewające się. Może ono mieć odczyn obojętny lub lekko zasadowy. 

Oferujemy nasiona melona i nie tylko

Poza nasionami melonów w rozbudowanej ofercie Florexpol można także znaleźć inne produkty. Wszystkie pochodzą od renomowanych producentów, którzy dbają o ich prawidłowe pozyskiwanie, magazynowanie oraz bezpieczny transport. A wszystko po to, aby klienci cieszyli się dorodnymi zbiorami. Polecamy zajrzeć na:

Aktywne filtry