zamknij

Dostępność

Cena

  • 1,00 zł - 2,00 zł

Roszponka

Roszponka – nasiona tej smacznej i pożywnej rośliny można od teraz zakupić w sklepie Florexpol. Oferujemy wiele odmian, które zadowolą kulinarne podniebienie każdego klienta, poszukującego zdrowych dodatków do swoich dań i sałatek. Nasiona roszponki można wysiewać bezpośrednio do gruntu, ale i donic, co z pewnością ucieszy mieszkańców bloków z dostępem do balkonu. Ze względu na walory smakowe, liście roszponki należy spożywać do momentu kwitnienia rośliny.

Nasiona roszponki – pewny wybór

Sałata i roszponka – nasiona tych roślin cieszą się dużą popularnością w Polsce, gdzie coraz częściej mówi się o zdrowej i zbilansowanej diecie. Roszponka doceniana jest głównie przez:

  • ● łatwość w uprawie – nasiona roszponki nie mają dużych wymagań. Należy je umieścić w glebie (najlepiej bogatej w wapń i próchnicę) na głębokości 0,5 – 1 cm. Roślina preferuje stanowisko słoneczne lub lekko zacienione. Nie można doprowadzać do przelania podłoża, gdyż nie toleruje podmokłych gruntów,
  • ● niewielką kaloryczność,
  • ● niski indeks glikemiczny,
  • ● bogactwo witamin, które skrywają się w jej liściach. Dodając roszponkę do sałatek, dostarcza się do organizmu witaminę C, B6 oraz betakaroten.

Nasz sklep ogrodniczy online zachęca do składania zamówień na roszponkę. Nasiona w naszym asortymencie są wysokiej jakości – oznacza to, że pochodzą od sprawdzonych dostawców i magazynowane są w odpowiednich warunkach, co ostatecznie wpływa na ich zdrowy rozwój w przyszłości. Dbamy o pełną dostępność nasion roszponki, korzystne ceny oraz szybką wysyłkę.

Nasiona roszponki nie tylko

Nasz sklep z nasionami każdego sezonu poszerza ofertę produktów i dociera z nią to wielu klientów na terenie Polski. Roszponka – nasiona tej rośliny do jedna z wielu naszych propozycji. Równie dużą popularnością cieszą się: nasiona warzyw egzotycznych, nasiona warzyw na taśmie, czy też nasiona ziół. Nie zabrakło u nas równie klasycznych warzyw, których nie może zabraknąć w polskiej kuchni:

Aktywne filtry