Piwonie

asortyment-sezonowy.jpg

Występujące w Europie i Azji piwonie to jedne z kwiatów, które dostępne są w wielu odmianach na terenie Chin. Dzięki temu dziś możesz cieszyć się sporą ilością różnych odmian kwiatów, jakim są piwonie sadzonki. Jako sklep z nasionami zachęcamy Cię do zapoznania się z asortymentem. 

Sadzonki piwonii — kiedy i gdzie je sadzić?

Sadzonki piwonii, której łacińska nazwa to paeonia, powinno się sadzić w trakcie trwania ostatniego miesiąca kalendarzowego lata. W ten sposób cebulki piwonii zdążą wypuścić korzenie przed pierwszymi mrozami, w kolejnych latach zaczną zaś dużo dynamiczniej się rozwijać. 

Najlepsze miejsce na uprawę tych roślin, to rabaty skierowane na południe. W ten sposób można zapewnić piwonią niezbędny dostęp do światła słonecznego, które odgrywa ogromną rolę. Bez niego cebule piwonii niestety zmarnieją. 

Prawidłowa uprawa cebulki piwonii — jak powinna wyglądać?

Piwonie – sadzonki rozwiną się tylko wtedy, gdy odpowiednio o nie zadbamy. Tego typu ozdobne rośliny wymagają przede wszystkim żyznej, lekko kwasowej gleby. Konieczne jest też regularne używanie nawozu. Piwonie potrzebują naprawdę wielu składników odżywczych, których niedobór szybko da o sobie znać. 

W trakcie uprawy warto też ograniczyć do minimum przesadzanie, które nie jest zbyt korzystne dla kwiatów. Lepiej skupić się na wykonaniu jak najbardziej efektywnego drenażu pod miejscem, gdzie zasadzimy cebulki piwonii

Szeroki wybór sadzonek piwonii do twojego ogrodu!

Jednym z Twoich ulubionych kwiatów są piwonie? Cebule kwiatowe tych roślin możesz zamówić, korzystając z naszego asortymentu. Dzięki temu Twój ogród zyska wiele kolorytu i charakteru, którego wcześniej mogło mu brakować. Potrzebujesz więcej urozmaicenia? Zdecyduj się także na inne, oferowane przez nas nasiona kwiatów ogrodowych

Dodatkowo jeśli interesują Cię piwonie, to trafiłeś do jednego z najlepszych miejsc pod względem wyboru właściwego koloru. U nas znajdziesz bowiem całą masę przeróżnych gatunków piwonii, które aż chciałoby się hodować we własnym ogrodzie, biorąc pod uwagę ich piękno. Jesteśmy pewni, że jako sklep ogrodniczy online, sprostamy Twoim wymaganiom. 

 

Brak wyników wyszukiwania

Spróbuj ponownie wpisując inne frazy