Kapusta

Nasiona kapusty to jedne z kilku nasion, które można wysiewać jako pierwsze w roku kalendarzowym. Już w lutym niektóre odmiany dobrze jest zasadzić, aby późniejszym latem cieszyć się okazałymi plonami i smacznymi potrawami, które zostaną przyrządzone właśnie z kapustnych warzyw. 

Warzywa kapustne do wysiewu 

Do kategorii kapustnych można zaliczyć wiele warzyw. Nasz sklep z nasionami oferuje różne produkty w zależności od sezonu. Zachęcamy do śledzenia nowości, gdyż można natknąć się na:

  • ● nasiona kapusty pekińskiej, czerwonej, białej, włoskiej, ozdobnej, holenderskiej oraz wczesnej,
  • ● nasiona jarmużu i kalafiora,
  • ● nasiona kalarepy.

Kapusta – nasiona z tej grupy roślin są dobrze wyselekcjonowane, przez co zbiory na wczesną jesień będą owocne. Przy wysiewach warzyw kapustnych należy pamiętać, aby zrobić to stosunkowo wcześnie. Dopiero po około kilkudziesięciu dniach w zależności od gatunku, po rozsadach możemy zbierać pierwsze kwiatostany. Kapusty są odporne na niskie temperatury, dlatego poleca się je siać już pod koniec zimy. Luty i marzec to idealna do tego pora. Wysokojakościowe nasiona kapusty włoskiej, pekińskiej, holenderskiej, nasiona kalarepy, jarmużu itd. gwarantują wykiełkowanie, a następnie zdrowe i piękne rośliny. 

Właściwości odżywcze warzyw kapustnych

Klienci sklepu Florexpol chętnie sięgają po nasiona kalarepy, jarmużu, kapusty. Po wyrośnięciu wszystkie są bardzo dobrym źródłem witaminy C, E, K oraz z grupy B. Posiadają też dużo beta-karotenu, wapnia, magnezu, potasu oraz żelaza. Będą idealne dla osób z obniżoną odpornością oraz anemią. 

Nasiona roślin kapustnych o czym pamiętać?

Kalarepa, jarmuż, kapusta – nasiona roślin z tej grupy nie powinny być uprawiane co roku w tym samym miejscu. Dzięki tej prostej zasadzie można uniknąć wielu chorób, rozprzestrzeniających się w glebie. W trosce o bezpieczną uprawę, należy stosować minimum dwa lata przerwy i w tym czasie uprawiać na terenie inne warzywa. Dobrze sprawdzą się tu ogórki, ziemniaki, dynia, cukinia, czy też szpinak.

Aby zadbać o swoje zdrowie i wprowadzić do diety trochę witamin, warto także inwestować w nasiona kapusty lub jarmużu na kiełki. Idealne do sałatek oraz na kanapkę.

Inne nasiona do wysiewania w ogrodzie lub na balkonie 

Nie tylko nasiona kapusty nadają się do pierwszych wysiewów. Sklep ogrodniczy online, który prowadzimy, oferuje między innymi nasiona selera, nasiona pora oraz nasiona sałaty. Na wiosnę warto wysiać nasiona buraków czerwonych, nasiona fasoli i grochu, nasiona marchwi, nasiona ogórków oraz nasiona ziół. Bardzo wygodne w wysiewaniu są nasiona warzyw na taśmie. Stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich zalety, jakimi są między innymi równomierny wzrost oraz szybkość wysiewu.

Aktywne filtry