zamknij

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 5,00 zł

Stanowisko

Stanowisko

Zimowanie

Zimowanie

Wysokość rośliny

Wysokość rośliny

Kapustne

Kapustne

Nasiona kapusty to jedne z kilku nasion, które można wysiewać jako pierwsze w roku kalendarzowym. Już w lutym niektóre odmiany dobrze jest zasadzić, aby późniejszym latem cieszyć się okazałymi plonami i smacznymi potrawami, które zostaną przyrządzone właśnie z kapustnych warzyw. 

Warzywa kapustne do wysiewu 

Do kategorii kapustnych można zaliczyć wiele warzyw. Nasz sklep z nasionami oferuje między innymi nasiona kalafiora, jarmużu, kalarepy, kapusty włoskiej, pekińskiej, ozdobnej, holenderskiej, białej oraz wczesnej. Wszystkie nasiona są dobrze wyselekcjonowane, przez co zbiory na wczesną jesień będą owocne. Przy wysiewach warzyw kapustnych należy pamiętać, aby zrobić to stosunkowo wcześnie. Dopiero po oko kilkudziesięciu dniach w zależności od gatunku po rozsadach możemy zbierać pierwsze kwiatostany. Kapusty są odporne na niskie temperatury, dlatego poleca się je siać już pod koniec zimy. Luty i marzec to idealna do tego pora. Wysokojakościowe nasiona gwarantują wykiełkowanie, a następnie zdrowe i piękne rośliny. 

Właściwości odżywcze warzyw kapustnych

Wszystkie kapusty są bardzo dobrym źródłem witaminy C, E, K oraz z grupy B. Posiadają też dużo beta-karotenu, wapnia, magnezu, potasu oraz żelaza. Będą idealne dla osób z obniżoną odpornością oraz anemią. 

Inne nasiona do wysiewania w ogrodzie lub na balkonie 

Nie tylko nasiona kapusty nadają się do pierwszych wysiewów. Sklep ogrodniczy online, który prowadzimy, oferuje między innymi nasiona selera, nasiona pora oraz nasiona sałaty. Na wiosnę warto wysiać nasiona buraków czerwonych, nasiona fasoli i grochu, nasiona marchwi, nasiona ogórków oraz nasiona ziół. Bardzo wygodne w wysiewaniu są nasiona warzyw na taśmie. Stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich zalety, jakimi są między innymi równomierny wzrost oraz szybkość wysiewu.

Aktywne filtry