• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz efektownej odmiany lilii, szczególnie przystępnej w uprawie ze względu na mrozoodporność i zimowanie w gruncie.

Wskazówki uprawy:

  • Lilia azjatycka pełna Flore Pleno (Lilium) znakomicie sprawdza się na rabatach bylinowych, w nasadzeniach grupowych lub szpalerach. Nadaje się do ogródków skalnych i na otoczenie oczek wodnych. Dobrze komponuje się z ostróżkami, funkiami, peoniami. Nadaje się na kwiat cięty.
  • Wysokość: 90-100 cm.
  • Sadzenie: cebule sadzić w IV-V i zacieniać podłoże roślinami okrywowymi lub ściółkować podłoże 3-centymetrową warstwą kory sosnowej, kompostu ogrodowego lub próchnicą liściową. Zapobiega to wysychaniu gleby. Rozstawa między roślinami: 15x15 cm, głębokość sadzenia 10-15 cm.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Gleby: bogate w próchnicę, pulchne i przepuszczalne, o odczynie obojętnym.
  • Kwitnienie: VI-VII. Po kwitnieniu należy usuwać przekwitłe kwiatostany, pozostawiając na pędzie jak najwięcej liści, stanowiących źródło asymilatów potrzebnych do tworzenia nowych cebul.
  • Nawożenie: wiosną stosujemy nawóz o spowolnionym działaniu lub nawozy wieloskładnikowe do roślin kwitnących, raz na dwa tygodnie. Niezbędnymi substancjami do rozwoju roślin są azot, fosfor i potas.
  • Zimowanie: lilie azjatyckie pełne Flore Pleno mogą rosnąć przez 3-5 lat w tym samym miejscu (przesadzamy w IX). Nie wymagają wykopywania na zimę. Zagony okrywamy liśćmi, słomą lub gałązkami sosnowymi.
  • Dla ochrony cebul należy sadzić lilię azjatycką pełną Flore Pleno w koszykach, które skutecznie chronią je przed gryzoniami.
14-167
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
90-100 cm
Okres kwitnienia
VI-VII
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
1
Termin wysyłki
Od poł. marca

Lilia azjatycka pełna Flore Pleno

Kategoria produktu: lilie

Cebule - 1 op.: 1 szt.

Lilia azjatycka pełna Flore Pleno (Lilium) to wyjątkowa, mało podatna na choroby i wspaniale kwitnąca odmiana o kwiatach pełnych. Zdobi ogród intensywnym, pomarańczowym kolorem od VI do VII. Nakrapiane płatki robią niesamowite, hipnotyczne wrażenie. Nie wymaga wykopywania na zimę.

14-167
Niedostępny
Kolor: Pomarańczowy
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VI-VII
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
90-100 cm
Wysokość rośliny
Od poł. marca
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: