Begonie

asortyment-sezonowy.jpg

Bulwy begonii to jedne z kilku rodzajów kwiatów, które są sadzone późną wiosną. Pięknie prezentują się zarówno na balkonach, tarasach, jak i w ogrodzie. Begonie potrafią długo kwitnąć, czasami nawet do pierwszych przymrozków. 

Bulwy begonii, które można znaleźć w naszym sklepie na sprzedaż

Sklep ogrodniczy online oferuje cebulki begonii w kilku odmianach. Zazwyczaj są wybierane ze względu na kolor i rodzaj kwiatów. Warto również zwrócić uwagę przy zakupie na stanowisko, jakie preferują oraz formę wzrostu. Sklep z nasionami zawsze podaje takie informacje. Niektóre z nich będą świetnie sprawdzać się w podwieszanych doniczkach ze względu na swoją wiszącą budowę. Polecamy takie kolory begonii jak róż, biel, czerwień, pomarańcz oraz żółć

Sadzonki begonii można ze sobą łączyć, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać co najmniej dwa kolory i posadzić je obok siebie. W ten sposób zyskamy oryginalną aranżację w swoim ogrodzie. 

Uprawa begonii w ogrodzie – kiedy sadzić bulwy i jak pielęgnować sadzonki?

Rośliny ozdobne, jakimi są cebule begonii, powinniśmy wkładać do gruntu w maju. Wtedy będą kwitnąć późnym latem. Jeśli jednak chcemy powitać kwiaty już na początku czerwca, należy posadzić cebulki begonii zwisającej do pojemników na przełomie lutego i marca. Oczywiście pamiętając o utrzymaniu wyższych temperatur w pomieszczeniu, w którym się znajdują. 

Begonia bulwiasta nie jest trudną rośliną w uprawie. Istotne jest jednak pamiętanie o kilku kwestiach. Pierwsza z nich to przede wszystkim stanowisko. Nie powinno być nasłonecznione. Begonie sadzonki uwielbiają rosnąć w rozproszonym świetle i miejscu zabezpieczonym przed silnymi wiatrami. Bardzo ważne w uprawie begonii jest umiarkowane podlewanie. Można je zasilać nawozem dedykowanym do begonii lub roślin kwitnących.

Aktywne filtry

Kod: 90-311

Begonie mix 5 szt.

5 szt.
19,90 zł
  • Nowość
  • Obecnie brak na stanie
BRAK