Pysznogłówka

Zarówno amatorzy, jak i doświadczeni ogrodnicy poszukują roślin, które potrafią dodać niebanalnego charakteru ich zielonym zakątkom. Pysznogłówki z pewnością mogą stanowić taki element aranżacji nie tylko zielonych posesji, ale także miejsc publicznych, parków czy nawet balkonów. Nietuzinkowe i efektowne rośliny, zwane inaczej monardami, to niezwykle wyraziste kwiaty, które przyciągają wzrok nie tylko ze względu na swój egzotyczny wygląd, ale również na wyjątkową i intensywną barwę kwiatów. W naszym sklepie ogrodniczym online znajdziesz szeroki wybór tych niezwykłych roślin – sprawdź sam!

Pysznogłówka – wartościowe piękno dostępne dla każdego

Marząc o niesamowicie kolorowym i przyciągającym oko ogrodzie, warto zainteresować się ofertą roślin ozdobnych dostępnych w ofercie Florexpol. Pysznogłówki ogrodowe, które oferujemy, pozwolą Ci na tworzenie przepięknych kompozycji nawet przy ograniczonym budżecie. Z naszą pomocą, Twój ogród przemieni się w prawdziwie malowniczy zakątek, który będzie mógł cieszyć oczy przez cały sezon letni.

Pysznogłówki – kwiat, który ożywi kolorem każdy ogród

Przyciągające wzrok sadzonki pysznogłówki to ponadczasowy dodatek do każdego ogrodu. Czy to w eleganckim ogrodzie angielskim, kwitnącym od wiosny do jesieni, czy też w miejskiej oazie zieleni na balkonie. Kwiaty wieloletnie w tym właśnie pysznogłówki wieloletnie pozwolą cieszyć się ich widokiem każdego sezonu bez konieczności sadzenia nowych okazów co roku. 

Oto kilka najpopularniejszych odmian pysznogłówek:

  • - Pysznogłówka szkarłatna – ogromna, intensywnie czerwona odmiana o wysokości nawet do 1,2 metra.
  • - Pysznogłówka cytrynowa – delikatna i subtelna odmiana o cytrynowym odcieniu kwiatów.

Te i wiele innych odmian możesz znaleźć w naszym sklepie z nasionami. Wszystkie nasze kwiaty wieloletnie wyróżniają się wysoką jakością, a inne cebulki kwiatowe dostarczamy w odpowiednich warunkach, co gwarantuje zdrowe i piękne rośliny przez wiele kolejnych sezonów.

Uprawa kwiatów pysznogłówki:

Pysznogłówka z reguły nie jest wymagająca jeśli chodzi o uprawę i jej pielęgnację. Preferuje stanowiska słoneczne, odwdzięczy się wtedy bujnymi kwiatami o wyrazistym kolorze. Gleba powinna być umiarkowanie wilgotna cały czas. Niektóre gatunki są mrozoodporne, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie, jeśli mieszkasz w rejonie podatnym na przymrozki w okresie wiosny. Należy również pamiętać o regularnym usuwaniu przekwitniętych pędów. Z racji tego, że pysznogłówka jest byliną, jej rozmnażanie przeprowadzamy przez podział. 

Ciekawostką jest fakt, że niektóre odmiany np. pysznogłówkę cytrynową wykorzystuje się jako roślinę leczniczą (na katar, bóle gardła czy skaleczenia), a także jako dodatek do potraw czy herbat.

Pysznogłówki ogrodowe dla wytrawnych miłośników roślin

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym ogrodnikiem, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z ogrodnictwem, pysznogłówki to doskonały wybór. Są łatwe w pielęgnacji, długowieczne, a ich dominujące barwy sprawią, że Twój ogród przykuje wzrok każdego przechodnia. U nas znajdziesz także rośliny owocowe, w tym drzewka i krzewy w gotowych sadzonkach do posadzenia w ogrodzie. Oferujemy bogaty wybór tych wspaniałych roślin, które z łatwością przemienią Twój ogród w kwitnący raj.

Aktywne filtry