Kalle

asortyment-sezonowy.jpg

Kalie ogrodowe cebulki to pozycje, na które warto zwrócić uwagę, chcąc zaaranżować swoje rabaty ogrodowe lub balkony. Wiele odmian posiadamy w naszej ofercie.

Odmiany kalii dostępne w naszym sklepie 

Sklep z nasionami oferuje kalie cebulki, które są odmianami dekoracyjnymi. Co roku zachwycają ogrodników swoim intensywnym kolorem kwiatów. Jeśli jesteś fanem jaskrawych i rzucających się w oczy odcieni, serdecznie polecamy Kalię Cherry Kiss. Będzie pięknie prezentować się na ogrodowych rabatach, ale także w doniczkach i w wazonie jako bukiet. Długo kwitnąca kalia to także odmiana Red Charm. Ma nieco ciemniejsze kwiatostany o uroczym charakterze. Nasz sklep ogrodniczy online oferuje również Kalle Morning Sun, która wraz z rozkwitem zmienia kolor kwiatów na mocniejszy odcień pomarańczowo-czerwonych kielichów. 

Uprawa i pielęgnacja kalii w ogrodzie – sadzenie bulw, podlewanie, zimowanie 

Roślina, jaką jest kalia ogrodowa, jest stosunkowo prostym w uprawie gatunkiem kwiatów. Bulwy sadzimy już na przełomie marca i kwietnia, do doniczek, które następnie przechowujemy w umiarkowanie ciepłym pomieszczeniu (około 15 stopni C). Dopiero po ostatnich przymrozkach, czyli zazwyczaj w okolicy połowy maja, można wystawiać rośliny ozdobne na zewnątrz. Sadzonki kalii dobrze czują się w nasłonecznionym miejscu z zastrzeżeniem zachowania wilgotnego podłoża. 

W okresie wegetacji, a tym bardziej w momencie kwitnienia, warto zwracać szczególną uwagę na regularne podlewanie i nawożenie. Gleba nie powinna wysychać na zbyt długo. Po zakończeniu kwitnienia kalie sadzonki powinniśmy zostawić jeszcze przez jakiś czas w spoczynku, tak aby wszystkie składniki odżywcze przedostały się z liści do kłączy. Dopiero późnym latem możemy je wykopać i przezimować aż do marca w chłodnym i ciemnym miejscu.

Aktywne filtry

Kod: 25-187

Eukomis czubaty

1 szt.
10,90 zł
  • Nowość
  • Obecnie brak na stanie
BRAK
Kod: 11-153

Kalla Zazu®

1 szt.
13,30 zł
  • Nowość
  • Obecnie brak na stanie
BRAK