Szachownice

jesienne cebulki kwiatowe

Szachownice – sadzonki tej wyjątkowej rośliny staną się po rozkwicie perłą każdego ogrodu. Należą do rodziny liliowatych i cieszą oko pięknymi kwiatostanami, które w zależności od gatunku, mogą pojawiać się pojedynczo, jak i w okazałych gronach. Szachownice cebulki sadzi się do gruntu przeważnie na przełomie sierpnia i września. Z tego względu nasz sklep ogrodniczy online sprzedaje je jesienią. 

Sadzonki  szachownicy – dobra jakość i korzystna cena 

Wielobarwne i niewymagające w uprawie szachownice – cebule tej rośliny dobrze znoszą polski klimat, świetnie radzą sobie przez wiele lat na jednym stanowisku i odporne są na przymrozki, o ile zasadzi się je na odpowiedniej głębokości. 

W zależności od gatunku kwiat szachownicy (np. kostkowatej, perskiej itd.) może mieć różne kolory, zaczynając od fioletowego, purpurowego, kończąc na intensywnym pomarańczowym. Największą popularnością cieszą się odmiany, które są wielobarwne w obrębie jednego płatka. Szachownica kostkowata – cebulki, bulwy, kłącza, nasiona – podczas sadzenia zachęcamy do kierowania się zaleceniami, znajdującymi się w opisach lub na opakowaniu produktów. W większości przypadków roślina ta preferuje:

  • - stanowisko słoneczne,
  • - ziemię lekko wilgotną, a przy tym przepuszczalne podłoże,
  • - gleby żyzne, które będą w stanie dostarczyć jej niezbędnych minerałów.

Niektóre sadzonki szachownicy świetnie odnajdą się także w głębokich donicach lub naczyniach, które można ustawić na tarasie, balkonie lub w altance. Uwaga – niektóre odmiany szachownicy są trujące. Powinni zwrócić uwagę na to właściciele zwierząt. 

Cebulki szachownic i nie tylko 

Prowadzony przez nas sklep z nasionami oferuje w atrakcyjnej cenie szachownice kostkowate wielu gatunków. Oprócz nich zachęcamy do rozejrzenia się po całym naszym asortymencie, w którym można znaleźć cebulki kwiatowe innych roślin oraz liczne nasiona kwiatów ogrodowych – pięknie udekorują niejedną rabatę. 

Aktywne filtry

Kod: 25-141

Szachownica perska

1 szt.
16,20 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK