Hiacynty

asortyment-sezonowy-jesien.jpg

Cebulki hiacyntów, niezależnie od ich koloru, sadzimy jesienią do gruntu lub doniczek, aby wczesną wiosną cieszyć się ich pięknym wyglądem i intensywnym zapachem na balkonach czy rabatach. 

Cebulki hiacyntów, które można dostać w naszym sklepie

Hiacynty – cebulki to rośliny ozdobne, które niezależnie od swojej odmiany potrafią zaskoczyć bujnymi i kolorowymi dzwonkowatymi kwiatami. W naszym sklepie można znaleźć kilka kolorów, które świetnie ozdobią wiosenne stoły, balkony oraz rabaty. Cebula hiacynta jest stosunkowo duża w porównaniu do innych wiosennych kwiatów cebulowych. 

Jako sklep z nasionami serdecznie polecamy różne odmiany, które charakteryzują się między innymi niebieskofioletową koroną zbitych kwiatków. Niektóre z nich zaskoczą wszystkich nasyconym kolorem fuksji, który również nie należy do częstych widoków jeśli chodzi o wczesnowiosenne kwiaty. 

Jak i kiedy sadzić hiacynty? – praktyczne porady dotyczące uprawy w doniczkach i ogrodzie

Sklep ogrodniczy online oferuje cebule hiacyntów na jesień. Umieszczając je w podłożu, warto zachować głębokość 3 razy większą niż wielkość cebulki. Sadzonki hiacyntów są stosunkowo łatwe w uprawie. Jednakże ich mocne przelewanie może prowadzić do zbędnego wydłużania się łodyg. 

Jeśli będzie to Twoja pierwsza uprawa hiacyntów z cebulek, warto okryć je na zimę agrowłókniną, aby nie przemarzły. Istotne jest jednak zachowanie ich w gruncie przez okres spoczynku. Po kwitnieniu, czyli na przełomie maja i czerwca, usuwamy liście i kwiatostany.

Aktywne filtry

Kod: 22-040

Hiacynt Aqua

2 szt.
8,20 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK
Kod: 22-016

Hiacynt Jan Boss

2 szt.
8,20 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK