Irysy

Cebulki irysa pięknie rosną w intensywnym słońcu. Jeśli masz takie miejsce w ogrodzie, w którym planujesz zaaranżować wiosenną rabatę, warto postawić właśnie na te kwiaty. Sadzonki irysów potrafią kwitnąć nawet do połowy lata. Jakie odmiany wybrać wśród tych najpopularniejszych?

Cebulki irysów, które można kupić u nas 

Różnorodność odmian irysów spowodowała, że można swobodnie wybierać spośród ich rodzajów. W naszym sklepie kupisz popularne cebule irysów syberyjskich w różnych kolorach i odcieniach. Najczęściej wybierane to te o zabarwieniu różowofioletowym z jasnymi środkami. Sklep ogrodniczy online poleca także odmianę Butter and Sugar, która charakteryzuje się jasnożółtymi płatkami kwiatów. Bardziej pofałdowane i pomarszczone w budowie irysy to Imperial Opal. Serdecznie polecamy przyjrzeć się każdej odmianie i wybrać najpiękniejsza dla siebie. 

Uprawa irysów – sadzenie, pielęgnacja, nawożenie cebulek

Kosaciec, czyli irys, intensywnie kwitnie od początku wiosny aż do połowy lata. Najlepsze stanowisko, jakie poleca sklep z nasionami do sadzenia kłączy to słoneczne i ciepłe miejsce. Bardzo ważne jest, aby nie lokować ich w cieniu. Znajdując złoty środek jeśli chodzi o ich umiejscowienie, będziemy mogli cieszyć się intensywnymi kwiatami przez bardzo długi czas. 

Rośliny ozdobne, jakimi są cebulki irysów, można wkładać do ziemi od końca lata aż do pierwszych przymrozków, które pojawiają się w okolicy października. Posadzone kłącza irysów można zabezpieczyć przed niskimi temperaturami, układając na glebie cienką warstwę ściółki. 

Idealny nawóz do irysów to biohumus, którym warto co jakiś czas dostarczyć składników mineralnych roślinie. Kluczowym aspektem przy uprawie sadzonek irysów jest usuwanie chwastów z rabat

Aktywne filtry