Fasola i Groch

Fasola i Groch

Nasiona fasoli powinny być dobrze wyselekcjonowane, aby dały bogate zbiory. Coraz więcej osób znajduje pozytywne aspekty przy uprawie roślin strączkowych, dlatego jeśli szukasz nasion fasoli lub grochu, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania odpowiednich wersji gatunkowych dla siebie. 

Nasiona fasoli i grochu dostępne w naszym sklepie 

Sklep z nasionami, który prowadzimy od lat, posiada w ofercie sadzonki i nasiona różnych rodzajów i gatunków warzyw i owoców. Nasiona fasoli i grochu zawierają wyselekcjonowane jednostki, które po wysianiu szybko kiełkują, dając bogate plony na polach, działkach czy nawet balkonach. 

Do najbardziej popularnej odmiany należą nasiona fasoli strączkowej. Tutaj możemy polecić między innymi Hilds Neckarkonigin, Jagusia, Scuba czy Ferrari. Wszystkie te gatunki to odmiany fasoli zielonej. W przypadku żółtej wersji proponujemy Złotą Saxa, Sonesta, Maxidor lub Tytania, która charakteryzuje się płaską budową. 

Nasiona grochu, które można u nas zakupić to Polar Nochowski. Wytwarza on proste strąki wypełnione soczystymi kulkami grochu. Nasiona groszku cukrowego często są wysiewane w ogródkach czy na balkonie w doniczkach. Sklep ogrodniczy online to miejsce, gdzie można kupić także inne nasiona, w tym: 

Wartości odżywcze fasoli i grochu – dlaczego warto je uprawiać i jeść?

Zarówno groch siewny, fasola tyczna, fasola szparagowa tyczna, jak i groch łuskowy to bogate źródła witamy C, A, K oraz z grupy B. Posiadają także dużo magnezu, żelaza, wapnia i potasu. Jedząc je, można wzmocnić odporność i dostarczyć organizmowi także dużo białka. Polecane są przy diecie wegetariańskiej i wegańskiej. 

Polecamy także różnego rodzaju nasiona ziół, które przydają się przygotowania pysznych potraw między innymi z dodatkiem fasoli czy grochu:

Aktywne filtry