zamknij

Dostępność

Cena

  • 1,00 zł - 3,00 zł

Zimowanie

Sałata

Nasiona sałaty można wysiewać zarówno na balkonie w doniczkach, jak i na grządkach, działkach i rabatach. Wiele ich odmian pozwala na dobranie odpowiedniej dla siebie pod względem warunków upraw lub też smaku. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi pozycjami, które mogą być ze spokojem uprawiane w Polsce. 

Nasiona sałaty i jej odmiany dostępne w naszym sklepie 

Nasiona sałat, które można znaleźć w naszym sklepie to wyselekcjonowane i zdrowe ziarenka, które po posadzeniu obdarują hodowcę bogatymi plonami. W sprzedaży posiadamy między innymi nasiona sałaty masłowej, a także nasiona sałaty lodowej. To dwa najbardziej popularne gatunki, które uprawiane są na polskich działkach i balkonach. 

Do kategorii sałat, możemy zaliczyć także nasiona roszponki oraz mieszanki różnych gatunków. Bardzo dobrze sprawdzają się do przygotowania różnych sałatek, a także klasycznych kanapek. Sałata masłowa – nasiona to między innymi odmiany: Owacja, Kral Maje, Milly-Elena, Lento oraz Justyna. Natomiast sałata lodowa – nasiona to Great Lakes 118, Saladin, Ice Queen i Królowa Lata. 

Sklep z nasionami to miejsce, gdzie można znaleźć odmiany do wysiewu, dające soczystozielone liście sałat o aromatycznym smaku. Zawierają one dobroczynne właściwości odżywcze dla organizmu. Oprócz nasion sałaty można kupić także:

Dlaczego warto uprawiać i jeść sałatę?

Sklep ogrodniczy online, który prowadzimy, oferuje między innymi nasiona warzyw na taśmie, które są niezwykle wygodne w wysiewie. Dlatego też warto w nie zainwestować i zyskać podczas wiosny lata i jesieni własne zbiory zdrowych ziół oraz warzyw. Sałata jest niskokaloryczna oraz bogata w witaminę K, A oraz kwas foliowy. Można znaleźć w niej znikome ilości węglowodanów, dlatego jest idealna dla osób będących na diecie. Polecamy także nasiona ziół do przygotowania różnych posiłków, w tym nasiona kopru oraz kiełki rzodkiewki

Aktywne filtry