Mieczyki

Mieczyki

asortyment-sezonowy.jpg

Mieczyki - cebulki tej rośliny cieszą się dużą popularnością. Wyrastają z nich ciekawe kwiaty, które rosną przede wszystkim w Afryce, skąd pochodzi ponad 200 gatunków. W Polsce również możemy poszczycić się dwoma gatunkami tej rośliny. Interesują Cię cebule mieczyków zwanych gliadolami? Jako sklep z nasionami zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. 

Jak sadzić mieczyki gladiole w swoim ogrodzie

Mieczyki gliadole zwane tak od łacińskiej nazwy Gladiolus, to kwiaty warte uwagi w każdym polskim ogrodzie. Jak sadzić cebule gliadoli? Najczęściej poleca się umieszczanie ich w rabatach na żyznym terenie z przepuszczalną glebą o pH około 7. Bulwy każdego roku powinny być sadzone na przełomie kwietnia i maja. Ważne jest, by cebulki mieczyki nie trafiły nigdy do tego samego miejsca. 

Jak dbać o gladiole mieczyki

Aby odpowiednio dbać o gliadole mieczyki, trzeba je przede wszystkim przemieszczać, gdy co roku sadzimy cebulki mieczyków. W ten sposób rośliny będą miały odpowiednie warunki, a są to raczej dość wymagające kwiaty. Zaleca się też obfite podlewanie i regularne nawożenie, dzięki któremu cebule mieczyków będą miały wszystkie potrzebne składniki odżywcze. 

Mieczyki potrafią dość wysoko wyrastać. Przez to często konieczne może być zastosowaniu podpory. Dodatkowo nie można zapomnieć o podcinaniu przekwitających kwiatów i tych, które zaczęły się rozwijać. 

Mieczyki — cebulki i wiele więcej w sklepie Florexpol

Jeśli chcesz w swoim ogrodzie zasadzić mieczyki, cebule tej rośliny znajdziesz w naszym asortymencie. Jako sklep ogrodniczy online oferujemy Ci naprawdę szeroki wybór odmian tych kwiatów znanych z dwóch nazw i wysokich liści o mieczowatym kształcie, którym zawdzięczają swą nazwę. 

Gdy potrzebujesz dostępu do wielu cebulek kwiatowych, nie tylko mieczyków zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, w której znajdują sie także nasiona kwiatów ogrodowych. Od ponad 30 lat przekazujemy swoją pasję i miłość do roślin swoim klientom, sprzedając im starannie dobrane cebulki kwiatowe. 

 

Aktywne filtry

Kod: 12-246

Mieczyk Galway Girl

6 szt.
6,90 zł
  • Nowość
Kod: 12-198

Mieczyk Albandeira

6 szt.
6,90 zł
Kod: 12-181

Mieczyk Alpha

6 szt.
6,90 zł