Rzodkiewka

Kiełki rzodkiewki zaliczane są do jednych z najzdrowszych kiełków, które można spożywać na kanapkach i różnych sałatkach. Nasiona rzodkiewki można siać do gruntu zarówno na wiosnę, w lecie, jak i na jesień, a do uzyskania kiełków wystarczy słoik i słoneczny parapet w domu. Szczególnie polecamy nasiona warzyw na taśmie, które są niezwykle wygodne w wysiewie również do doniczek. 

Nasiona na kiełki rzodkiewki

Nasz sklep ogrodniczy online oferuje różne nasiona ziół oraz warzyw. Mamy aż 10 odmian rzodkiewki, które można wysiewać do gruntu w ogrodach i na działkach. Do najbardziej popularnych odmian rzodkwi należy Ilka, która przeznaczona jest do wiosennej, letniej oraz jesiennej uprawy. Zgrubienia korzeniowe mają lekko pikantny smak. Wersja nasion rzodkiewki Helro-Era również jest prawie całoroczna, ale tylko w szklarniach i tunelach foliowych.

Rzodkiewka Krakowianka charakteryzuje się lekko białymi końcami korzeni. Polecana jest do upraw wiosennych zarówno w gruncie, jak i tunelach foliowych. Kiełki rzodkiewki podłużnej to między innymi Mino Early, której korzenie sięgają nawet 40 cm. Odporna na choroby odmiana Warta również przeznaczona jest do wiosennych upraw. Polecamy zapoznanie się także z innymi odmianami nasion rzodkiewki na kiełki, a dla osób, które lubią eksperymentować w ogrodzie i hodować ciekawe odmiany polecamy nasiona warzyw egzotycznych

Właściwości odżywcze rzodkiewki

Rzodkiewka jest niskokaloryczna, zawiera dużo witaminy C, kwas foliowy oraz antycyjany. Polecana dla osób na diecie, z obniżoną odpornością oraz kobietom w ciąży. 

Inne nasiona warzyw do uprawy w ogrodzie i na balkonie 

Prowadząc sklep z nasionami, zdajemy sobie sprawę, że mając swój ogród, można wysiać różne warzywa, dlatego proponujemy też nasiona cebuli, nasiona ogórków, nasiona paprykinasiona pomidorów. Nasiona sałaty oraz nasiona pora idealnie sprawdzą się do siania w chłodne miesiące roku. 

Aktywne filtry