Lilie drzewiaste

asortyment-sezonowy.jpg

Lilie to kwiaty, które oryginalnie miały około 100 gatunków. Wraz z upływem lat w sposób sztuczny zaczęto mieszać je ze sobą, przez co ilość poszczególnych odmian wzrosła. Jako sklep z nasionami oferujemy cebulki lilii drzewiastych, które pięknie będą prezentować się w ogrodzie. 

Cebule lilii drzewiastych — jak sadzić

Decydując się na cebule lilii drzewiastych musisz przede wszystkim widzieć jak je sadzić. Jeśli w ogrodzie marzą Ci się lilie drzewiaste, cebule powinieneś zasadzić w okresie wiosennym lub jesiennym. W pierwszym wypadku poleca się przełom kwietnia i maja, gdy skończą się przymrozki. Jesienią najlepszy moment przypada na koniec września, by cebule ukorzeniły się przed pierwszymi mrozami. 

Uprawa cebulek lilii drzewiastych — o czym pamiętać

Cebulki lilii drzewiastych wymagają oczywiście odpowiednich warunków. Przede wszystkim każda powinna mieć około 50 centymetrów przestrzeni dookoła siebie. Pędy kwiatu, które wypuszczają sadzonki lilii drzewiastych, są naprawdę wysokie, więc warto zainwestować w podpory, by nie doszło do złamania. 

Kolejną ważną kwestią jest regularne podlewanie wprost na podłoże. W przypadku lilii powinno się także zadbać o odchwaszczanie najbliższych terenów wokół rośliny. Najważniejszy podczas uprawy lilii drzewiastych jest jednak czas. Najpiękniejsze kwiaty pokazują się bowiem dopiero po 3, a czasem i 4 latach od zasadzenia. Dlatego cierpliwość jest bardzo ważna w wypadku tych roślin.

Sadzonki lilii drzewiastych - bogata oferta

Wiele odmian lilii drzewiastych możesz znaleźć, przeglądający przygotowany przez nasz sklep ogrodniczy online asortyment. Oferujemy przeróżne kolory i rodzaje kwiatostanu. Dzięki temu, gdy chcesz posadzić lilie drzewiaste cebulki dopasujesz do swoich potrzeb i oczekiwań. 

Kup znajdujące się w naszej ofercie lilie drzewiaste - sadzonki z pewnością Cię nie zawiodą i po kilku sezonach pokażą przepiękny kwiatostan, który stanie się prawdziwą ozdobą Twojego ogrodu. Koniecznie rozejrzyj się po naszej ofercie i wybierz także inne, równie popularne nasiona kwiatów ogrodowych

Aktywne filtry