Czosnek ozdobny

asortyment-sezonowy-jesien.jpg

Czosnek ozdobny – cebule tej wyjątkowej rośliny dostępne są w wielu odmianach. Można je uprawiać w przydomowym ogrodzie, na balkonie, a nawet tarasie. Nasz sklep ogrodniczy online zadbał o to, aby w tej kategorii znalazły się najpopularniejsze, jak i rzadsze odmiany tej rośliny. Cebulki czosnku ozdobnego sadzi się głównie w okresie jesiennym (od końca września do listopada). Te wytrzymałe, mrozoodporne rośliny najlepiej czują się w dobrze nasłonecznionych miejscach, nieco osłonięte od wiatru. Przy dobrej pielęgnacji dorastają do ok. 50 – 150 cm i tworzą duże kwiatostany, wydając kwiaty o średnicy wynoszącej nawet do 30 cm.

Cebule czosnku ozdobnego 

W naszej ofercie znajdziesz cebule czosnków ozdobnych w atrakcyjnej cenie. To świetna propozycja dla osób, które szukają mało wymagających roślin, które pięknie przyozdobią ogród po przekwitnięciu krokusów czy tulipanów.

Sadzonki czosnku ozdobnego nie są wymagające w uprawie. Nasz asortyment obejmuje wiele ich odmian. Polecamy między innymi:

  • - cebulki czosnków ozdobnych w odmianie bułgarskiej – charakteryzują się dość nietypowymi, dwubarwnymi kwiatami,
  • - błękitny czosnek niebieski – cebulki w tym przypadku to odmiana Allium caeruleum. Kuliste kwiatostany mają nawet do 5 cm średnicy i pięknie prezentują się w ciętych bukietach, 
  • - cebule czosnku ozdobnego w odmianie olbrzymiej – doskonale czują się na słonecznym stanowisku w żyznej oraz wilgotnej glebie. W takich warunkach najlepiej kwitną.

Czosnek ozdobny – sadzonki tej rośliny można trzymać w tym samym miejscu od 2 do 3 lat (w zależności od gatunku). Po tym czasie rośliny ozdobne warto wykopać. 

Cebulki czosnku ozdobnego i nie tylko 

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko czosnki ozdobne – cebule innych roślin także są u nas dostępne i pomogą Ci ukwiecić wiele rabat. Jako sklep z nasionami polecamy także drzewka i krzewy owocowe, które warto mieć na swojej działce i w ogrodzie. 

Aktywne filtry

Kod: 25-231

Czosnek Ostara

1 szt.
5,20 zł 4,70 zł
  • Promocja
  • Nowość