Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 

Jarmuż

Jarmuż

Wśród szerokiej gamy odmian warzyw przeznaczonych do uprawy w donicach lub wysiewu bezpośrednio do gruntu w ofercie naszego sklepu można znaleźć nasiona jarmużu. Warzywo to było znane w Europie już od czasów starożytności, ale w Polsce stało się popularne dopiero od XVII wieku. Dzisiaj na rynku można spotkać różne jego gatunki, wśród których znajdują się odmiany charakteryzujące się liśćmi prostymi lub karbowanymi, smakiem delikatnym lub z lekką goryczką. Jarmuż zawiera w swoim składzie związki, które wspomagają funkcjonowanie układu pokarmowego, działają przeciwnowotworowo oraz poprawiają odporność.

W naszym asortymencie można znaleźć wczesnowiosenne odmiany jarmużu takie jak Kapral, które nadają się do uprawy doniczkowej na balkonie czy tarasie, a także gatunki późniejsze, z dekoracyjnymi ciemnymi liśćmi ułożonymi w szeroką rozetę, które można zbierać od lata aż do późnej jesieni. Wyhodowane w ten sposób warzywa doskonale sprawdzają się do jedzenia na surowo, ale mogą być też wykorzystywane do duszenia, gotowania, pieczenia, jako składnik koktajli itp.

Czytaj więcej...

Kolor  

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE