Uwaga!
Przed złożeniem zamówienia zapoznaj się z Terminarzem realizacji zamówień poniżej. Wysyłkę asortymentu roślinnego prowadzimy zgodnie z kalendarzem agrotechnicznym.

Wskazówki dla zamawiających wyłącznie nasiona:

 1. Minimalna wartość zamówienia wynosi 30 zł, nie wliczając w to kosztów dostawy. Zamówienia o mniejszej wartości nie będą przyjmowane do realizacji.
 2. Do wartości zamówienia doliczamy koszty przesyłki w wysokości 8,50 zł (z wyjątkiem nasion traw, których koszt przesyłki wynosi 15,00 zł).
 3. Jeśli łączna wartość zamówionych produktów przekracza 200 zł, koszty przesyłki wynoszą tylko 1 zł.
 4. Dostępna metoda płatności to: pobranie (opłata przy odbiorze) lub przelew internetowy (PayU lub Tpay).
 5. Paczki doręcza Poczta Polska w usłudze kurierskiej Pocztex.
 6. O nadaniu paczki informujemy sms-em - aby otrzymać powiadomienie, podczas składania zamówienia podaj swój numer komórkowy. W smsie zawarty będzie numer przesyłki i (w zależności od wybranej metody płatności) kwota pobrania.
 7. Do każdej przesyłki dołączamy dowód sprzedaży.
 8. Zamówienia realizujemy tylko na terenie Polski. Nie wysyłamy paczek za granicę.
 9. Nie prowadzimy hurtowej sprzedaży nasion.
 10. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

Wskazówki dla zamawiających pozostałe artykuły:

 1. Minimalna wartość zamówienia wynosi 30 zł, nie wliczając kosztów dostawy. Zamówienia o mniejszej wartości nie będą przyjmowane do realizacji.
 2. Do wartości zamówienia doliczamy koszty przesyłki w wysokości 15,00 zł.
 3. Jeśli łączna wartość zamówionych produktów przekracza 200 zł, koszty przesyłki wynoszą tylko 1 zł.
 4. Dostępna metoda płatności to: pobranie (opłata przy odbiorze) lub przelew internetowy (PayU lub Tpay).
 5. Maksymalny ciężar przesyłki wynosi 15 kg. Zamówienia, których waga po spakowaniu przekroczy 15 kg, zostaną podzielone na odpowiednią ilość mniejszych przesyłek (może się to wiązać z naliczeniem dodatkowego kosztu dostawy).
 6. Paczki doręcza Poczta Polska w usłudze kurierskiej Pocztex.
 7. O nadaniu paczki informujemy sms-em - aby otrzymać powiadomienie, podczas składania zamówienia podaj swój numer komórkowy. W smsie zawarty będzie numer przesyłki i (w zależności od wybranej metody płatności) kwota pobrania. W przypadku dużych zamówień, podzielonych na mniejsze paczki, sms będzie wysłany dla każdej paczki.
 8. Do przesyłki dołączamy dowód sprzedaży. Prosimy, by chęć otrzymania faktury VAT zgłaszać PRZED dokonaniem zakupu.
 9. Nie prowadzimy sprzedaży hurtowej roślin.
 10. Zamówienia realizujemy tylko na terenie Polski. Nie wysyłamy paczek za granicę.
 11. Florexpol zapewnia gwarancję na wszystkie rośliny z prawem ich zwrotu.
 12. Oferta sezonowa ważna do wyczerpania zapasów.
Szanowni Klienci
Zdjęcia roślin prezentowane na stronie mają charakter poglądowy i przedstawiają egzemplarze dorosłe. Prosimy mieć na uwadze, że zamawiane rośliny to młode sadzonki, które swój wygląd docelowy osiągną po kilku latach uprawy.

Terminarz realizacji zamówień:

 1. Zamówienia składane w ramach wiosennej i jesiennej przedsprzedaży roślin realizowane są w zgodzie z terminami agrotechnicznymi (w okresach pozwalających na zasadzenie roślin do gruntu).
 2. Zamówienia złożone w ramach przedsprzedaży wiosennej (od lutego do połowy marca) z reguły wysyłane są od drugiej połowy marca. Zamówienia złożone po 15 marca realizowane są w następnej kolejności. Sadzonki ziół, roślin balkonowych i ciepłolubnych z reguły wysyłane są od ok. 10 kwietnia (prosimy mieć na uwadze, że może to wpłynąć na przesunięcie terminu realizacji zamówienia).
 3. Zamówienia złożone w ramach przedsprzedaży jesiennej (od lipca do połowy września) z reguły wysyłane są od drugiej połowy września. Zamówienia złożone po 15 września realizowane są w następnej kolejności. Róże, krzewy owocowe balotowane (w tym maliny) oraz drzewka owocowe zamawiane w sezonie jesiennym z reguły wysyłane są od października, w terminach wykopywania roślin ze szkółek (prosimy mieć na uwadze, że może to wpłynąć na przesunięcie terminu realizacji zamówienia).
 4. Zamówienia na nasiona lub cebulę dymkę realizowane są na bieżąco od połowy stycznia do wyczerpania zapasów.
 5. Zamówienia na pozostały asortyment ogrodniczy, np. narzędzia, nawozy, doniczki itp. realizowane są na bieżąco przez cały rok w zależności od aktualnej dostępności towaru w magazynie (zwykle w ciągu 3-7 dni roboczych).
 6. UWAGA: w przypadku zamówień mieszanych - na rośliny z przedsprzedaży oraz pozostałe artykuły ogrodnicze (narzędzia, nawozy, preparaty, agrowłókninę, donice itp.) - wysyłka całego zamówienia nastąpi w terminie wysyłki roślin. Dotyczy to także zamówień łączonych, na rośliny i nasiona (produkty o numerach katalogowych rozpoczynających się na 00-, 01-, 03-). Na wyraźne życzenie Klienta możemy rozdzielić wysyłkę zamówienia na dwie paczki (dostępną część towaru wysłać wcześniej), ale może się to wiązać z naliczeniem dodatkowego kosztu wysyłki.
 7. Zamówienia realizujemy zgodnie z kolejnością ich wpływania, począwszy od zamówień złożonych w ramach przedsprzedaży.
 8. Nowe zamówienia przyjmujemy PRZEZ CAŁY SEZON: od początku przedsprzedaży do zakończenia wysyłki lub do wcześniejszego wyczerpania zapasów. Wysyłkę wiosenną z reguły prowadzimy do końca czerwca, a jesienną najpóźniej do połowy listopada (w zależności od warunków pogodowych).
Florexpol - terminarz wysyłki asortymentu roślinnego
*Cebula dymka wysyłana jest na bieżąco od połowy stycznia do wyczerpania zapasów.
.

Informacje o prezentach:

 1. Każde zamówienie na produkty z katalogu nasion Wiosna 2023 premiujemy prezentem-niespodzianką.
 2. Każde zamówienie na produkty z katalogu roślin Wiosna 2023 premiujemy prezentem: zestawem cebul kwiatowych.
 3. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.
 4. Produkty gratisowe nie podlegają reklamacji.