Szafirki

asortyment-sezonowy-jesien.jpg

Szafirki to rośliny cebulowe, które cieszą oko intensywnym szafirowym kolorem. Niewielkie kwiatostany skupione po kilkanaście w jednym miejscu mogą tworzyć piękną ozdobę balkonową i rabatową. Szafirki są wieloletnimi kwiatami, dlatego posadzone raz będą rosnąć co roku. 

Cebulki szafirków, które posiadamy w naszym sklepie w przystępnej cenie

Nasz sklep ogrodniczy online oferuje sadzonki szafirków, które znane są przede wszystkim z ich intensywnego niebieskofioletowego odcienia kwiatów. Takie też odmiany można kupić w naszym sklepie. Niektóre z nich są jaśniejsze i mają bardziej zbite kwiatostany w porównaniu do innych. Niemniej jednak ich wybór jest szeroki i każdy znajdzie coś dla siebie. Sklep z nasionami ma w asortymencie okazy, które można kupić w ilości 10 sztuk cebulek w korzystnej cenie. To wystarczająca ilość do tego, aby stworzyć piękną, wiosenną aranżację na zewnątrz. 

Uprawa – sadzenie, podlewania i zimowanie

Cebule szafirków sadzimy do gruntu lub doniczek na jesień, zanim jeszcze pojawią się pierwsze przymrozki. Najlepszą głębokością do umiejscowienia cebulek będzie ok. 6-8 cm. Szafirki są na tyle wytrzymałe, że nie ma konieczności przykrywania ich podczas zimowania, niemniej jednak warto zwracać uwagę na to, aby gleba w miejscu sadzenia nie porastała chwastami.

Sama uprawa tych kwiatów nie jest trudna. Aby zyskać zdrowe i bujne okazy warto jednak przestrzegać kilku zasad. Te rośliny ozdobne powinny rosnąć w żyznej i nawilżonej glebie. Szafirki bardzo lubią słońce, dlatego na nasłonecznionych rabatach w ogrodzie będą czuć się wspaniale. W kwietniu kiedy zaczynają wypuszczać pierwsze liście i pąki, opłaca się je dokarmić nawozem wieloskładnikowym. Roślina cebulowa, jaką jest szafirek, jest wdzięczna i uwielbiana przez wielu ogrodników i amatorów natury.

Aktywne filtry