zamknij

Dostępność

Cena

 • 2,00 zł - 55,00 zł

Kolor

Okres kwitnienia

Stanowisko

Kwiaty cięte

Termin wysyłki

Zimowanie

Roślina miododajna

Wysokość rośliny

Jadalne kwiaty

Pachnące

Cebulki kwiatowe, bulwy i kłącza

Zaraz po wzroście i rozkwitnięciu cebulki kwiatowe, kłącza oraz bulwy, pozwalają tworzyć ciekawe kompozycje. W końcu bez kwiatów nie da się stworzyć idealnego ogrodu. Choć obecność krzewów i drzew owocowych jest ważna, a i piękny trawnik doskonale wypełnia większe przestrzenie, to nierzadko dopiero wyraziste kolory pozwalają poczuć bliskość natury. Dzięki dziesiątkom dostępnych gatunków możemy stworzyć niezliczone kombinacje, które umilą czas spędzony na działce czy w przydomowym ogrodzie. Jakie cebule kwiatów, bulwy i kłącza u nas znajdziesz? Przekonaj się, zaglądając do oferty. 

Dlaczego warto sadzić kwiaty w ogrodzie?

Umiejętnie zasadzone wiosenne oraz jesienne cebule kwiatowe sprawiają, że ogród mieni się pięknymi kolorami o każdej porze roku. Pozwalają w estetyczny sposób stworzyć przestrzeń niczym z bajki, idealną do ucieczki od miejskiego zgiełku.

Nasz sklep z cebulkami kwiatów, bulwami i kłączami chętnie jest odwiedzany przez osoby, które właśnie zakładają ogród. Uprawa roślinności to doskonały sposób na aktywny tryb życia. Samo sadzenie, to jednak jeden z wielu etapów. Rośliny nadal wymagają pielęgnacji: podlewania w trakcie suchych dni oraz pielenia chwastów. Podziwianie efektów pracy, którymi będą przepiękne kwiaty, to jedna z najbardziej satysfakcjonujących chwil w życiu każdego ogrodnika. Chcąc cieszyć się efektami przez cały rok, warto wybrać bulwy cebulki i kłącza kwiatów, które kwitną kilka razy

Nasiona i cebulki kwiatowe warto pielęgnować nie tylko ze względu na piękne kolory i zapach. Uprawiając odpowiednie odmiany wspieramy pszczoły oraz inne owady zapylające, których  populacja w Polsce systematycznie spada. Świat, w którym brakuje bioróżnorodności, jest podwójnie niekorzystny. Po pierwsze, pszczoły nie mogą pozyskiwać pyłku, a po drugie, nie mogą zapylać roślin. W naszym klimacie ponad 80% roślin jest zapylanych przez pszczoły, dlatego stawiając na miododajne rośliny cebulowe, pomagamy owadom w codziennym funkcjonowaniu.

Czym są cebule kwiatowe?

W większości przypadków dostępne w sklepie cebule kwiatowe naturalnie pochodzą z terenów, na których przez większą część roku panują niesprzyjające warunki do rozwoju. Jedyną korzystną dla nich porą do wegetacji jest wiosna. Właśnie dlatego rośliny wykształciły cebulki, które pozwalają im przetrwać najtrudniejszy czas, gdy ani temperatura, ani ilość opadów nie są wystarczające. Wbrew pozorom ogrodowe cebulki kwiatowe nie wykorzystują chłodniejszych miesięcy jedynie na przetrwanie – wręcz potrzebują niższych temperatur gruntu, aby rozwijać korzenie i pąki, z których na wiosnę wyrosną liście i kwiaty. Same w sobie są zatem swoistym rezerwuarem substancji odżywczych.

Jak sadzić cebulki kwiatowe?

Jeżeli ktoś chce cieszyć się kwitnącymi roślinami wiosną, to powinien zakupić przez nasz sklep cebulki kwiatowe, które sadzi się do gruntu na jesień (przeważnie od końca sierpnia, aż przez cały listopad). Dokładny termin, tzn. optymalny dla danego gatunku, należy jednak traktować orientacyjnie, gdyż nierzadko sprzyjające warunki sprawiają, że cebulki można umieścić w gruncie nawet w grudniu. Kwitnienie również zależy od wybranego podłoża. Rozkwit pąków nierzadko można zaobserwować w marcu i wczesną wiosną. Zaskoczyć mogą nas także rośliny letnie (kwiaty wiosenne z cebulek), które często cieszą oko jeszcze wczesną jesienią. Oznacza to, że przy umiejętnym planowaniu ogrodu możemy cieszyć się jego różnorodnymi kolorami przez kilka miesięcy.

Przygotowanie podłoża dla kwiatów

Zanim zainwestujemy w cebulki, kłącza i bulwy kwiatów do ogrodu, warto w pierwszej kolejności sprawdzić, jakie wymagania ma konkretna roślina. Mogą one dotyczyć pH gleby, jej wilgotności, częstotliwości podlewania, nasłonecznienia i tym podobnych. Istotna jest także głębokość, na której umieszczamy cebulki, a także ich rozstaw w jednym miejscu. W niektórych wypadkach należy również wykonać drobne zabiegi np. na samych cebulkach kwiatowych. Niektóre należy umieścić w wodzie na godzinę przed posadzeniem (zawilce) lub zaprawić stosownym środkiem na choroby grzybowe (mieczyki). Nasz sklep ogrodniczy online w szczególności radzi o tym pamiętać, aby potem cieszyć się dorodnymi roślinami. 

Należy także zwrócić uwagę na terminy wykopywania cebul kwiatowych z gruntu. Te jesienne należy zebrać wraz z nadejściem lata (po przekwitnięciu i zżółknięciu liści), aby podsuszone i oczyszczone mogły przejść okres spoczynku do czasu ponownego sadzenia jesienią. Niektóre z nich wymagają takiego zabiegu corocznie, inne mogą rosnąć kilka lat w tym samym miejscu, zanim poszukamy dla nich innego, bardziej żyznego stanowiska. Z kolei cebule większości kwiatów kwitnących latem zawsze wykopujemy przed nadejściem zimy, gdyż w naszym klimacie nie są wystarczająco mrozoodporne by mogły przetrwać najchłodniejszą porę roku w ziemi. W każdym przypadku nie zapominajmy o ogławianiu przekwitłych kwiatów – zawiązywanie nasion nie jest korzystne dla ich kondycji.

Odmiany cebulek kwiatowych w sklepie Florexpol

Tworzenie ogrodu z roślin ozdobnych to nie lada wyzwanie. Jeśli masz już drzewka i krzewy owocowe, to czas na najwyższej jakości, tanie cebulki kwiatowe, z pomocą których wzbogacisz zieleń pięknymi barwami. Zwróć uwagę na dostępne gatunki:

 • - Tulipany – bez wątpienia jedne z najpopularniejszych i najchętniej uprawianych kwiatów w Polsce. Sadzimy je od połowy września do końca października, a w przypadku długiej i ciepłej zimy nawet w listopadzie.
 • - Lilie to kwiaty cięte, które osiągają nawet do 100 cm wysokości i najczęściej kwitną latem, od czerwca do sierpnia.
 • - Lilie drzewiaste – ogromne (nawet do 180-200 cm po kilku latach uprawy), przepiękne kwiaty, które charakteryzują się bardzo przyjemnym zapachem.
 • - Czosnek ozdobny to interesująca roślina, która pozwala uzyskać kuliste, intensywnie wybarwione kwiaty na pędach wysokości nawet 100 cm.
 • - Hiacynty – sadzone od połowy września do połowy października to również bardzo popularne kwiaty cebulkowe, które przede wszystkim silnie pachną i wymagają letniego wykopywania.
 • - Krokusy cebulki – ich niewątpliwą zaletą są piękne barwy – najczęściej żółte, fioletowe oraz białe. Już od wczesnej wiosny wabią do ogrodu pierwsze pszczoły.
 • - Narcyzy to gatunek idealny na kwiat cięty, ponieważ nie tylko zachwyca barwą i kształtem, ale także zapachem.
 • - Szachownice – specyficzne kwiaty, które mogą m.in. odstraszać gryzonie zapachem. Należy jednak przy nich uważać, gdyż cebulki niektórych odmian są trujące.
 • - Szafirki – to bardzo oryginalny gatunek kwiatów, które świetnie komponują się w ogrodzie i kwitną już w kwietniu.

Ponadto w tej kategorii znajdziesz także kłącza kwiatów oraz bulwy kwiatów. Do bulw zaliczamy między innymi begonie, dalie, mieczyki i piwonie, a najchętniej wybierane kłącza to irysy oraz liliowce.

Złóż zamówienie w sklepie Florexpol

W naszym internetowym sklepie cebulki kwiatowe, kłącza oraz bulwy cieszą się dużą popularnością. Po zakwitnięciu są źródłem dumy i satysfakcji każdego ogrodnika. Sprawdź, które z nich będą odpowiednie w Twoim ogrodzie i złóż zamówienie. Cebulki widoczne na wirtualnych półkach są dostępne wiosną lub jesienią, w zależności od gatunku. Jako sklep z nasionami polecamy także inne rośliny ozdobne.

Aktywne filtry

Kod: 90-346

Liliowiec mix 5 szt.

5 szt.
44,90 zł
 • Nowość
 • Obecnie brak na stanie
BRAK
Kod: 90-329

Liliowiec mix 3 szt.

3 szt.
30,90 zł
 • Nowość
 • Obecnie brak na stanie
BRAK