Asortyment ogrodowy

Produkty sprzedawane wysyłkowo, a także w sklepie stacjonarnym w Dębówce.

Piękne, kolorowe rośliny, drzewa i krzewy owocowe czy ogródek warzywny to nie wszystko. Aby stworzyć zadbany i funkcjonalny zielony zakątek, niezbędne są akcesoria ogrodowe, które znajdziesz w naszym sklepie ogrodniczym. Dekoracje, środki ochrony roślin, narzędzia to obecnie niezbędnik każdego właściciela ogrodu. Sprawdź, jakie artykuły ogrodnicze znajdziesz w sklepie Florexpol. Nasiona i sadzonki wszak nie czynią ogrodu - potrzeba mnóstwo pracy, aby z zielonego terenu wyczarować idealne miejsce do wypoczynku, które jednocześnie będzie estetyczne. Z tego powodu musimy zadbać zarówno o ozdoby, jak i akcesoria ułatwiające codzienne prace.

Meble ogrodowe niezbędne podczas grillów i nie tylko

Nie zakładamy ogrodów jedynie dla ładnych widoków. Bardzo często tworzymy w ten sposób miejsce do wypoczynku i spotkań z bliskimi, dlatego nie może w nim zabraknąć odpowiednich siedzisk czy stołów. W naszym sklepie znajdziesz wytrzymałe meble ogrodowe, które doskonale sprawdzą się podczas grilla czy porannej kawy w ogrodzie. Ponadto w naszym asortymencie znajdują się hamaki, koce czy huśtawki, które w szczególności przypadną do gustu dzieciom. Zaletą mebli stworzonych z myślą o ogródkach jest to, że są odporne na działanie czynników atmosferycznych, od promieniowania UV, przez skrajne temperatury aż po opady. Nie tracą więc na funkcjonalności mimo upływu lat.

Donice do ogrodu i na balkon

Rośliny w ogrodzie to nie jedyna możliwość. Część z nas tworzy swój zielony zakątek na balkonie. Asortyment ogrodowy może być więc pomocny również w domu, gdy chcemy uprawiać kwiaty lub krzewy owocowe w donicach. Podstawą w tym wypadku są skrzynki w różnych rozmiarach oraz specjalne uchwyty, dzięki czemu całość jest prawidłowo przymocowana do barierki. Nasz sklep ogrodniczy oferuje doniczki, które dzięki swoim właściwościom są odporne na działanie promieniowania UV, niskich lub wysokich temperatur oraz opadów atmosferycznych.

Nawozy i produkty chroniące rośliny

Jeśli chcesz, aby nasiona warzyw i sadzonki krzewów owocowych dawały plony, a rośliny ozdobne pięknie kwitły, musisz przygotować im takie warunki, dzięki którym będzie to możliwe. W wielu wypadkach oznacza to nawożenie gleby, ściółkowanie podłoża (np. za pomocą agrowłókniny) oraz doraźne stosowanie środków przeciw szkodnikom, np. owadom, gryzoniom i innym. Wiele krzewów, kwiatów oraz drzew ma swoich naturalnych wrogów w przyrodzie, dlatego warto wcześniej zaopatrzyć się w środki, aby zabezpieczyć rośliny przed chorobami.

W niektórych wypadkach zbyt późna reakcja może oznaczać zniszczenie całej uprawy np. kwiatów, warzyw czy owoców. W Florexpol ponadto znajdziesz szereg preparatów wzbogacających glebę o kluczowe dla wzrostu roślin składniki odżywcze - potas, azot czy fosfor. Nasze produkty charakteryzują się wysoką skutecznością i wydajnością, dzięki czemu każdy ogród będzie się rozwijał zgodnie z oczekiwaniami właściciela.

Niezbędny asortyment ogrodowy, czyli narzędzia małe i duże

Praca w ogrodzie jest niemożliwa bez sprawnych narzędzi. Maszyny ogrodnicze nie wszędzie znajdą zastosowanie, dlatego warto zaopatrzyć się w sprzęt, który ułatwi pielęgnację i będzie pomocny w aranżacji ogrodu. Podstawą działań w ogrodzie są takie narzędzia jak szpadel, nożyce, grabie, sekator czy piła. Bez względu na to, jaka przestrzeń wymaga podlewania i doglądania, w sklepie Florexpol oferujemy akcesoria ogrodowe, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Ponadto w naszym asortymencie znajdują się mniejsze akcesoria, np. motyczki, łopatki czy kultywatory, które ułatwiają drobiazgowe prace np. podczas pielenia rabat kwiatowych czy grządek z warzywami. Dostępne w naszym sklepie narzędzia to zakup na lata, gdyż są to bardzo trwałe i sprawdzone pod kątem wymagających prac w glebie akcesoria.

Akcesoria ogrodowe do nawadniania i kontroli warunków zewnętrznych

Im większy ogród, tym więcej pracy musimy w niego włożyć. Nie oznacza to jednak, że nie możemy jej sobie ułatwiać, szczególnie w takich kwestiach, jak podlewanie. Zraszacze, pompy, złączki oraz oczywiście węże ogrodowe pozwalają dostarczyć roślinom tyle wody, ile potrzebują bez konieczności noszenia konewki. W ten sposób praca w ogrodzie staje się lekka i przyjemna, szczególnie gdy zraszacze są podłączone do systemów automatyzujących podlewanie.

Planowanie prac w ogrodzie nie jest jednak łatwe, jeśli nie mamy pełnych informacji na temat warunków, jakie panują na zewnątrz. Dotyczy to w szczególności temperatury, ciśnienia atmosferycznego oraz poziomu wilgotności. Informacje tego typu dostarczają stacje pogody, które pomogą zdecydować, jakie działania w ogrodzie warto przeprowadzić w danym dniu.

Aktywne filtry