Groch

Oferujemy nasiona grochu w korzystnych cenach z gwarancją szybkiej wysyłki. Jako rozpoznawalny na terenie Polski sklep z nasionami realizujemy duże i małe zamówienia. Zachęcamy do regularnego, sezonowego zaglądania do kategorii. Dbamy o różnorodny asortyment, dlatego często można u nas znaleźć nowości godne uwagi. Wszystkie polecane przez nas produkty, a w tym nasiona groszku, magazynowane są w odpowiednich warunkach, co jest kluczowe do późniejszego, prawidłowego ich wzrostu.

Nasiona grochu – wymagania

Groch – nasiona tej rośliny są chętnie uprawiane w przydomowych ogródkach, a nawet w skrzynkach na balkonie! Wybierając dla nich stanowisko warto postawić na podłoże przepuszczalne, ciepłe, a jednocześnie bogate w próchnicę. Groch siewny nie radzi sobie na terenach podmokłych, zbitych oraz przesuszonych.

Jako sklep ogrodniczy online przypominamy również, że nasiona grochu nie należy uprawiać w tym samym miejscu co roku. Optymalny odstęp czasowy wynosi 4 lata. Takie podejście pozwala uniknąć wielu chorób wśród roślin oraz ataku szkodników. Dzięki takiemu podejściu groch na ziarno będzie przynosił satysfakcjonujące plony.

Groch ogrodowy (pastewny) wymaga odpowiedniego stanowiska. W jego sąsiedztwie warto wysiać chociażby nasiona sałaty. Źle natomiast znosi towarzystwo warzyw cebulowych, zatem nasiona cebuli oraz nasiona pora, należy wysiać w znacznej odległości.

Nasiona grochu i nie tylko

Groch – nasiona tej rośliny ogrodowej oferujemy w atrakcyjnej cenie. W przygotowanych przez nas opisach znajdują się informacje na temat wymagań każdej z odmiany – zachęcamy tam zajrzeć przed złożeniem zamówienia.

Oprócz nasion grochu polecamy także:

Aktywne filtry