Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 

Sadzonki róż

Prowadzimy wysyłkową sprzedaż sadzonek róż rabatowych, parkowych i pnących najróżniejszych odmian. Sprzedajemy wszystkie niezbędne akcesoria przydatne w uprawie i pielęgnacji róż.

Najpiękniejsze róże - duży wybór gatunków i odmian

Chyba najpopularniejszymi krzewami ozdobnymi w większości ogrodów są róże efektownie kwitnące i wyglądające; są to krzewy bardzo uniwersalne, nadające się do ogrodów, do skrzynek balkonowych i donic. Obecnie na całym świecie występuje kilkaset gatunków róż ozdobnych. Z uwagi na zastosowanie i rodzaj podłoża, krzewy te dzielimy na pnące, rabatowe, wielkokwiatowe, pienne, parkowe, miniaturowe oraz okrywowe. Róże wymagają pielęgnacji dostosowanej do konkretnej odmiany, sporo pracy i wysiłku, ale odwdzięczają się pięknymi kwiatami. Sadzonki róż najlepiej umieszczać w glebie gliniasto-piaszczystej, wcześniej pozbawionej kamieni i chwastów, wilgotnej. Ważne jest, aby przy ich podlewaniu nie moczyć liści i kwiatów. Warto także wyłożyć glebę wokół sadzonek róż i dorosłych krzewów korą, eliminującą chwasty i zapobiegającą utracie wilgoci. Ponieważ sadzonki różnych roślin, w tym kwiatów ogrodowych, są jednymi z podstawowych produktów, jakie oferuje Florexpol, nie może więc tutaj zabraknąć także krzewów różanych, a nasz sklep internetowy ma półki pełne najróżniejszych odmian, łącznie z sadzonkami róż parkowych, pnących i wielkokwiatowych. Róże parkowe dochodzą nieraz do sporej, 3-metrowej wysokości, mają silne pędy i są bardzo odporne na choroby i niskie temperatury, a ich ozdobą są nie tylko kwiaty, ale także owoce, liście i pędy. Dzięki małym wymaganiom nie potrzebują stałej pielęgnacji. Róże pnące mogą osiągnąć wysokość nawet do 5 metrów i doskonale sprawdzają się jako ozdoba ścian budynków. Obficie kwitną, a dzięki przymocowaniu do podpór mogą piąć się nie tylko po murach, ale także pergolach, bramach, płotach czy kolumnach. Z kolei róże wielkokwiatowe mają piękne, duże kwiaty, które najlepiej nadają się do cięcia i ekspozycji w wazonie. W ogrodzie świetnie wyglądają na rabatach. Mają intensywny zapach, ich krzaki nie są zbyt gęste. Róże te kwitną obficie i są bardziej wrażliwe na złe warunki atmosferyczne oraz glebowe. Najlepiej rozwijają się w miejscach wietrznych i nasłonecznionych, na żyznej, przepuszczalnej glebie.

Ponieważ działamy kompleksowo, więc w naszym sklepie internetowym oferujemy wszystkie niezbędne akcesoria, które wiążą się z uprawą róż.

Czytaj więcej...

Kolor  

produktów na stronie


 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE