Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 

Róże

produktów na stronie


Róże – duży wybór gatunków i odmian

Róże to jedne z najpopularniejszych krzewów ozdobnych. Są nie tylko efektowne, ale także bardzo uniwersalne: nadają się zarówno do ogrodów, jak i do skrzynek balkonowych i donic. Obecnie na całym świecie występuje kilkaset gatunków róż ozdobnych. Z uwagi na zastosowanie i rodzaj podłoża, róże dzielimy na pnące, rabatowe, wielokwiatowe, pienne, parkowe, miniaturowe oraz okrywowe.

Róże wymagają pielęgnacji dostosowanej do konkretnej odmiany, ale odwdzięczają się pięknymi kwiatami. Krzewy najlepiej sadzić w glebie gliniasto-piaszczystej, wcześniej pozbawionej kamieni i chwastów, wilgotnej. Ważne, aby podlewając róże, nie moczyć liści i kwiatów. Warto także wyłożyć glebę wokół krzewów korą, eliminującą chwasty i zapobiegającą utracie wilgoci.

Florexpol oferuje m.in. róże parkowe, pnące i wielkokwiatowe. Te pierwsze cechują się sporą wysokością (do 3 metrów), silnymi pędami oraz odpornością na choroby i zimno. W przypadku róż parkowych charakter ozdobny mają nie tylko ich kwiaty, ale także owoce, liście i pędy. Róże te nadają się do parków oraz miejsc, gdzie nie jesteśmy w stanie zapewnić im tak starannej pielęgnacji jak w ogrodzie.

Róże pnące mogą osiągnąć wysokość nawet do 5 metrów i doskonale sprawdzają się jako ozdoba ścian budynków. Obficie kwitną, a dzięki przymocowaniu do podpór mogą piąć się nie tylko po murach, ale także pergolach, bramach, płotach czy kolumnach.

Z kolei róże wielkokwiatowe mają piękne, duże kwiaty, które najlepiej nadają się do cięcia i ekspozycji w wazonie. W ogrodzie świetnie wyglądają na rabatach. Mają intensywny zapach, ich krzaki nie są zbyt gęste. Róże te kwitną obficie i są bardziej wrażliwe na złe warunki atmosferyczne oraz glebowe. Najlepiej rozwijają się w miejscach wietrznych i nasłonecznionych, na żyznej, przepuszczalnej glebie.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8.00 do 17.00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Zapraszamy również do naszego Centrum Ogrodniczego w Dębówce k. Lublina

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00
sobota: 9.00 - 15.00
niedziela: 10.00-15.00