Seler

Nasiona selera można wysiewać na rozsady już w pierwszych miesiącach roku kalendarzowego, zanim nastąpi wiosna. Posiadamy nasiona kilku odmian selera, w tym także naciowego, który jest bardzo zdrowy i bogaty w witaminy. Nasiona warzyw na taśmie będą idealne dla osób, które mają trudności z równomiernym ich rozłożeniem w gruncie. 

Nasiona selera korzeniowego i naciowego

Nasz sklep ogrodniczy online oferuje wysokojakościowe i wyselekcjonowane nasiona selera naciowego oraz w korzeniu. Odmianę klasycznego selera korzeniowego Dolvi oraz Maxim można sadzić od połowy stycznia do połowy marca do skrzynek, a na rozsady dopiero po uzyskaniu 3-5 liści, czyli około połowy maja. Obie wersje najlepiej jest uprawiać w drugim roku po oborniku dla uzyskania lepszych zbiorów. Seler naciowy Tall Utah to odmiana średniowczesna. Jego okres wegetacyjny trwa od 40 do 70 dni. Wysiew do skrzynek należy przeprowadzić w lutym bądź marcu, a do gruntu w maju lub w pierwszej połowie czerwca. Pierwsze plony pojawią się we wrześniu, można je zbierać aż do pierwszych mrozów. 

Właściwości odżywcze selera z nasion

Wersja selera korzeniowego z nasion ma bardzo niską zawartość cholesterolu, za to dużą ilość wapnia, witaminy B6, magnezu, fosforu i potasu. Będzie bardzo dobrym wyborem do spożycia dla osób, które zmagają się z problemami ze strony układu pokarmowego, bowiem jest dobrym źródłem błonnika. Poza tym dostarcza witaminy A, C oraz K. Seler naciowy natomiast jest bogaty w antyoksydanty.

Inne nasiona do wysiewu w ogrodzie i na balkonie 

Nasz sklep z nasionami oferuje różne nasiona ziół, które można uprawiać zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie w doniczkach. Nasiona buraków czerwonych, nasiona dyni, nasiona pora i nasiona marchwi są przeznaczone głównie do sadzenia na działkach, gdzie jest większa dostępność gleby na głębokość. Na balkonach natomiast można bez problemu posiać nasiona cebuli, nasiona kopru i nasiona pietruszki.

Aktywne filtry