zamknij

Dostępność

Cena

  • 4,00 zł - 40,00 zł

Kolor

Okres kwitnienia

Stanowisko

Kwiaty cięte

Termin wysyłki

Zimowanie

Roślina miododajna

Wysokość rośliny

Jadalne kwiaty

Pachnące

Rośliny ozdobne

Kwitnący ogród to marzenie każdego z nas, na które nierzadko poświęcamy wiele lat, aby stworzyć miejsce, gdzie można odpocząć w zaciszu i obcować z pięknem natury. Na wygląd ogrodów wpływają rośliny ozdobne, które dodają kolorytu, pomagają uporządkować przestrzeń i nadać jej wyjątkowego charakteru. W sklepie Florexpol prowadzimy sprzedaż wysyłkową, dzięki której możesz nabyć sadzonki roślin ozdobnych wprost do własnego ogrodu.

Pamiętaj jednak, że rośliny ozdobne do ogrodu – w zależności od gatunku – różnią się pod wieloma względami, szczególnie gdy mówimy o czasie kwitnienia czy obecności ich najintensywniejszego wybarwienia, które może być inne latem, a inne jesienią. Ponadto ozdobne rośliny do ogrodu mogą być samodzielną dekoracją lub stanowić element większej całości, np. na skalniakach. 

Kompozycję ogrodu warto uprzednio przemyśleć, aby nie przesadzić z ilością roślin ozdobnych lub odwrotnie: uniknąć sytuacji, w której jest ich za mało. Inną bardzo ważną kwestią jest wybór takich roślin, które mają podobne wymagania pod względem jakości gleby czy nasłonecznienia.

Rodzaje roślin ozdobnych – na które warto zwrócić uwagę?

Trawy ozdobne

Zróżnicowany asortyment, jaki oferuje nasz sklep z nasionami sprawia, iż każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Bardzo popularnym sposobem udekorowania urokliwego ogrodu są trawy ozdobne. W przeciwieństwie do typowych mieszanek trawnikowych są to rośliny, które nie tworzą jednolitego dywanu, ale wyróżniają się wysokością i kolorystyką. Wśród wielu gatunków dostępnych traw ciekawym pomysłem jest posadzenie odmian miskanta chińskiego, które zachwycają strzelistym pokrojem i zmiennością barw: jesienią ich liście przybierają odcienie od złocistych po miedziane, a kwiatostany z czerwono-brązowych stają się białe.

Krzewy ozdobne

Innym rozwiązaniem, niezwykle przydatnym podczas tworzenia kompozycji w ogrodzie, są krzewy ozdobne. To różnorodne rośliny ogrodowe, których ogromną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do roślin cebulowych i zielnych znacznie dłużej utrzymują swój pokrój, kwitnienie i kolorystykę, a do tego z reguły są mniej wymagające. Ponadto do krzewów ozdobnych zaliczamy klasyczne róże. W ten sposób, obsadzając ogród już kilkoma krzewami, możemy uzyskać bardzo efektowną przestrzeń. W naszym sklepie znajdziesz wybór najpopularniejszych gatunków krzewów, które różnią się wybarwieniem czy wysokością, dzięki czemu łatwiej stworzysz intrygującą kompozycję w swoim ogrodzie.

Kwiaty ogrodowe

Trudno wyobrazić sobie ogród bez kwiatów, które są kunsztownym darem Matki Natury. W naszym sklepie znajdziesz rośliny ozdobne do ogrodu jednoroczne i wieloletnie (czyli byliny). Proponujemy między innymi chabry, dziurawce, wiesiołki, sasanki i wiele innych. Każda sadzonka roślin ozdobnych została przez nas przygotowana do wysyłki z najwyższą starannością, dzięki czemu masz pewność, że kwiaty ogrodowe szybko przyjmą się w nowym miejscu i będą idealną ozdobą rabat.

Zioła – ozdobne rośliny ogrodowe

Ciekawym i praktycznym sposobem na upiększanie ogrodu są zioła. W ich przypadku należy pamiętać, iż lubią żyzne, dobrze nasłonecznione stanowiska, gdzie  będą nie tylko estetycznie wyglądać, ale i dadzą wartościowy plon. Wśród roślin tego typu warto zwrócić uwagę na miętę, oregano, trawę cytrynową, rozmaryn czy szałwię lekarską. Każde z tych ziół w inny sposób korzystnie działa na nasz organizm, wypełnia ogród przyjemnym aromatem, a niektóre mają dodatkową moc odstraszania komarów i innych niechcianych owadów. Możemy je stosować jako zioło podczas gotowania, ale także dodawać do napojów chłodzących czy naparów. Nasz sklep ogrodniczy online oferuje zioła wiosną.

Rośliny pnące

Ogród to nie tylko trawa i grządki, ale także płot czy ściany, które również możemy przyozdobić. Służą do tego rośliny ozdobne z pnących liści, które z łatwością zakrywają nieciekawe ogrodzenie czy szarą ścianę altany. 

Sprawdź również:

Aktywne filtry