Wskazówki uprawy:

  • Aktinidia Vitikiwi® to roślina pnąca, która rozpoczyna owocowanie w 2. roku po posadzeniu. Roślina tworzy wijące pędy. Nie jest samoczepna i wymaga podpór. Nadaje się do sadzenia przy różnych podporach, altanach, pergolach i siatkach. Można prowadzić pędy przy drutach rozciągniętych między słupami.
  • Stanowisko: wymaga stanowisk ciepłych, nasłonecznionych, osłoniętych od wiatrów.
  • Gleba: umiarkowanie wilgotna, żyzna, przepuszczalna, lekko kwaśna do obojętnej.
  • Pielęgnacja: w okresach suszy aktinidia Vitikiwi® wymaga podlewania. Nawożenie należy rozpocząć dopiero w 2. roku po posadzeniu, stosując 2-3-krotnie wieloskładnikowy nawóz mineralny w dawce od 10 g pod młode rośliny, do 20 g pod starsze, od połowy V do końca VI. Można też ziemię wokół posadzonej rośliny wzbogacić kompostem lub przefermentowanym obornikiem. Nie należy przyspieszać terminu nawożenia, zabieg pobudza rośliny do intensywnego wzrostu i naraża młode pędy na uszkodzenia w czasie przymrozków.
  • Owocowanie: aktinidia Vitikiwi® jest odmianą samopylną, posiada obupłciowe samopylne kwiaty. Zbiór owoców rozpoczyna się w IX-X. Owoce są mniejsze od owoców importowanych, ale zdecydowanie słodsze i nie wymagają obierania, ponieważ skórka jest cienka i gładka. Owoce najlepiej dojrzewają na ciepłych i osłoniętych stanowiskach.
  • Zimowanie: w chłodniejszych rejonach kraju na zimę konieczne jest kopczykowanie podstawy roślin, podobnie jak to się robi u róż. Wytrzymuje mrozy do -26°C.
70-516
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1

Aktinidia Vitikiwi®

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Aktinidia Vitikiwi® to atrakcyjna, plenna odmiana. Zawiązuje owoce bez zapylenia i rozpoczyna owocowanie już w 2 roku po posadzeniu. Owoce smaczne (dł. 2,5-3,5 cm i szer. 1,5-2,5 cm), zwykle beznasienne, dojrzewają w X. Nadają się do spożycia ze skórką. Mrozoodporność do -26°C. Wymaga podpór.

70-516
Niedostępny
Cena
33,60 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 00-345

3,20 zł
Kod: 03-256

1,40 zł