Składanie zamówienia

W jaki sposób mogę złożyć zamówienie w sklepie internetowym?

Zamówienie można złożyć na dwa sposoby: zarejestrować się lub złożyć zamówienie jako gość. Dokładną instrukcję dotyczącą składania zamówienia znajdą Państwo w zakładce „Jak Kupować?”.
Rejestracja: polega na założeniu swojego konta w sklepie internetowym: należy podać swoje dane oraz wprowadzić hasło. Jeżeli Klient posiada już konto, powinien skorzystać z opcji logowania. Proces rejestracji tworzy dane personalne użytkownika oraz zachowuje hasło.
Gość: Wprowadzone dane nie zostają tu zachowane. Przy każdorazowym składaniu zamówień należy wprowadzać wszystkie dane.

Złożyłem więcej niż jedno zamówienie, czy zostaną one połączone?

Połączenie zamówień jest możliwe tylko i wyłącznie na życzenie Klienta. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny 81 533 30 50 lub informację poprzez formularz kontaktowy.

Czy mogę wycofać lub zmienić złożone zamówienie?

Mogą Państwo dokonywać zmian w zamówieniu lub je anulować do momentu przekazania zamówienia do wysyłki. Wprowadzanie zmian możliwe jest poprzez kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie pod numerem 81 533 23 05.

Jakie są formy płatności za zakupiony towar?

Płatność za towar może być dokonana wyłącznie u kuriera przy odbiorze towaru (tzw. płatność za pobraniem).

Co zrobić, gdy po złożeniu zamówienia okazało się, że część towarów jest niedostępna?

W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient ma następujące możliwości: a) częściowa realizacja - wybór przez Klienta tej możliwości powoduje zrealizowanie zamówienia dotyczącego wyłącznie dostępnych towarów, Sklep zostaje zwolniony z obowiązku realizacji zamówienia na towary niedostępne b) anulowanie całości zamówienia - wybór przez Klienta tej możliwości powoduje zwolnienie Sklepu z obowiązku realizacji zamówienia.
Dostawa

W jaki sposób transportowane są rośliny?

W przypadku roślin, sposób ich zapakowania i dostarczenia ma ogromne znaczenie. Bazując na 25 latach doświadczeń, pakujemy rośliny w sposób, który zapewnia ich optymalny transport i uniemożliwia uszkodzenie. Niezwykle staranne przygotowanie paczki tj. zabezpieczenie każdej rośliny oddzielnie, specjalne wypełnienie wolnych przestrzeni w kartonie wełną drzewną, która utrzymuje wilgoć, powoduje iż 100% realizowanych przez nas przesyłek dociera do odbiorcy w doskonałej kondycji.

Kiedy moje zamówienie będzie zrealizowane?

Zamówienia są realizowane zgodnie z terminami agrotechnicznymi oraz według kolejności wpływania. Rośliny wysyłamy w momencie, kiedy można je wysadzać w ogrodzie. Wiosną rozpoczynamy realizację od końca marca. Jesienią jest to druga połowa września oraz październik. Ze szczegółowym terminarzem realizacji zamówień można się zapoznać w zakładce "Dostawa".

Skąd będę wiedzieć, że paczka została nadana?

W dniu zrealizowania zamówienia otrzymacie Państwo informację sms lub wiadomość e-mail. W informacji zawarta jest również kwota pobrania oraz numer listu przewozowego – dzięki niemu możliwe jest śledzenie przesyłki na stronie Poczty Polskiej – monitoring.

Kurier nie kontaktował się ze mną i nie zastał mnie pod wskazanym adresem. Co mogę teraz zrobić?

Kurier w przypadku nie zastania nikogo pod wskazanym adresem, ma obowiązek pozostawienia awizo informującego o wizycie. Przesyłka zostanie pozostawiona na najbliższej Poczcie i tam można odebrać paczkę. W razie wątpliwości dotyczących dostarczenia przesyłki prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktu lub telefonicznie pod numerem 81 533 23 05.
Pielęgnacja roślin

Jak dalej postępować z otrzymanymi roślinami?

Proszę otworzyć paczkę, usunąć materiał wypełniający oraz opakowania zabezpieczające, a następnie wyjąć rośliny. Rośliny odstawiamy do zacienionego miejsca (np. altanka, ganek) i podlewamy. Przez kilka następnych dni rośliny można spokojnie przechowywać w opisany sposób nie zapominając o okresowym podlewaniu (w miarę potrzeby). Rekomendujemy możliwie szybkie wsadzenie okazów do ogrodu. Więcej informacji znajdziecie Państwo w instrukcji załączonej do przesyłki.
Reklamacje

Jak postępować, jeśli zamówiony towar dotrze do mnie uszkodzony?

Jeżeli dostarczony towar będzie posiadał wady, Klientowi przysługuje prawo otrzymania tego towaru z usuniętą wadą, bądź wymiany na nowy egzemplarz, pozbawiony wad. Sklep, najpóźniej w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki z reklamowanym towarem, ustosunkuje się do złożonej reklamacji i poinformuje Klienta o dalszym postępowaniu. W przypadku uznania reklamacji, towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, pełnowartościowy. Jeśli nie będzie to możliwe, Sklep zwróci Klientowi równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu inne, dostępne w Sklepie towary do wyboru. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego (paczka ekonomiczna), Sklep zwraca po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji. Wszystkie przesyłki prosimy kierować na adres korespondencyjny Sklepu: P.U.H. Florexpol Sp. z o.o., Dębówka 17A, 20-050 Lublin.