Składanie zamówienia

W jaki sposób mogę złożyć zamówienie w sklepie internetowym?

Zamówienie można złożyć na dwa sposoby: zarejestrować się lub złożyć zamówienie jako gość. Dokładną instrukcję dotyczącą składania zamówienia znajdą Państwo w zakładce „Jak Kupować?”.
Rejestracja: polega na założeniu swojego konta w sklepie internetowym: należy podać swoje dane oraz wprowadzić hasło. Jeżeli Klient posiada już konto, powinien skorzystać z opcji logowania. Proces rejestracji tworzy dane personalne użytkownika oraz zachowuje hasło.
Gość: Wprowadzone dane nie zostają tu zachowane. Przy każdorazowym składaniu zamówień należy wprowadzać wszystkie dane.

Czy mogę złożyć zamówienie telefonicznie i jak się do tego przygotować

Dział obsługi klienta pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-17:00. W każdej chwili możesz zadzwonić i złożyć zamówienie telefonicznie (tel. 81 533 23 05 lub 81 533 30 50 lub 81 533 82 20).  Zanim zadzwonisz przygotuj listę produktów oraz numer klienta (CN), jeśli posiadasz.

Co to jest przedsprzedaż?

Przedsprzedaż umożliwia zakup rośliny, zanim będzie ona dostępna do wysłania. Zamawiając rośliny w przedsprzedaży, rezerwujesz je, aby mieć pewność, że będziesz wśród pierwszych osób, które otrzymają rośliny po dacie rozpoczęcia wysyłki. Pamiętaj że rośliny zakupione w przedsprzedaży mają pierwszeństwo w kolejce wysyłek.

Co to są terminy agrotechniczne?

Zamówienia składane w ramach wiosennej i jesiennej przedsprzedaży roślin realizowane są zgodnie z terminami agrotechnicznymi (w okresach pozwalających na zasadzenie roślin do gruntu). Szczegółowy terminarz realizacji zamówień znajduje się w zakładce Terminy dostaw.

Złożyłem więcej niż jedno zamówienie, czy zostaną one połączone?

Połączenie zamówień jest możliwe tylko i wyłącznie na życzenie Klienta. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny 81 533 30 50 lub informację poprzez formularz kontaktowy.

Czy mogę wycofać lub zmienić złożone zamówienie?

Mogą Państwo dokonywać zmian w zamówieniu lub je anulować do momentu przekazania zamówienia do wysyłki. Wprowadzanie zmian możliwe jest poprzez kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie pod numerem 81 533 23 05.

Jakie są formy płatności za zakupiony towar?

Wszystkim Klientom sklepu Florexpol dajemy możliwość wyboru dogodnej dla siebie formy zapłaty za zamówiony towar. Można wybierać spośród 3 różnych form płatności:
płatność przelewem (przedpłata na konto)
płatność przelewem online lub BLIK z PayU/TPay
zapłata przy odbiorze (za pobraniem).

Czy otrzymam fakturę VAT?

Oczywiście, jest taka możliwość. Warunkiem jest jednak podanie danych do faktury na etapie składania zamówienia. Niestety, po złożeniu zamówienia uzupełnienie tych danych nie będzie możliwe i w związku z tym nie będziemy mogli wystawić faktury VAT (zgodnie z art. 106b ust. 5 ustawy o podatku od towarów i usług).

Co to jest minimalna wartość zamówienia?

Minimalna wartość zamówienia wynosi 30 zł, nie wliczając w to kosztów dostawy. Zamówienia o mniejszej wartości nie będą przyjmowane do realizacji.

Jak skorzystać z promocyjnego kosztu wysyłki?

Jeśli łączna wartość zamówionych produktów przekracza 200,00 zł, koszty przesyłki wynoszą tylko 1,00 zł. Dotyczy to zamówień składanych drogą elektroniczną, jak również zamówień telefonicznych.

Czy mogę zamówić rośliny w przedsprzedaży razem z innymi roślinami/produktami?

Tak. Jeśli jednak chcesz jak najszybciej otrzymać rośliny/produkty, które nie zostały zamówione w przedsprzedaży, zdecydowanie zalecamy zamówienie ich osobno. Zamówienie roślin i produktów, które nie są objęte przedsprzedażą razem z roślinami w przedsprzedaży, może opóźnić dostawę całego zamówienia. W tej sytuacji złożenie osobnego zamówienia na rośliny, które nie są objęte przedsprzedażą, może być lepszym rozwiązaniem.

Co z zamówieniem, jeżeli jakaś pozycja nie może być wysłana?

Czasem może się zdarzyć, że roślina nie jest dostępna pomimo tego, że teoretycznie znajduje się ona w magazynie. Niezgodność stanu magazynowego ze stanem faktycznym może być spowodowana kilkoma czynnikami. Jednym z nich jest stan rośliny, która do nas dotarła bezpośrednio ze szkółki.  W przypadku, gdy stwierdzimy, że roślina jest w tak złym stanie, iż istnieją duże obawy o to czy podejmie wegetację, wycofujemy ją ze sprzedaży. Bardzo za to przepraszamy, jest to jednak sytuacja niezależna od nas. Jeśli któraś z zamówionych roślin nie jest dostępna, wysyłamy pozostałe pozycje, a wartość brakującej rośliny odliczamy od wartości zamówienia. Zwrot należności zależy od sposobu wybranej płatności podczas składania zamówienia. W szczególnych przypadkach kontaktujemy się z klientem, aby ustalić ewentualną możliwość wysyłki rośliny podobnej, stanowiącej zamiennik zamówionego produktu.

Dlaczego nie mogę znaleźć rośliny, którą widziałem u Was w poprzednim sezonie?

W swojej ofercie mamy rośliny, które powtarzają się, jak również odmiany rzadkie i kolekcjonerskie. Niestety, nie możemy przewidzieć czy dana roślina pojawi się w następnym katalogu.
Dostawa

W jaki sposób transportowane są rośliny?

W przypadku roślin, sposób ich zapakowania i dostarczenia ma ogromne znaczenie. Bazując na 25 latach doświadczeń, pakujemy rośliny w sposób, który zapewnia ich optymalny transport i uniemożliwia uszkodzenie. Niezwykle staranne przygotowanie paczki tj. zabezpieczenie każdej rośliny oddzielnie, specjalne wypełnienie wolnych przestrzeni w kartonie wełną drzewną, która utrzymuje wilgoć, powoduje iż 100% realizowanych przez nas przesyłek dociera do odbiorcy w doskonałej kondycji.

Kiedy moje zamówienie będzie zrealizowane?

Zamówienia są realizowane zgodnie z terminami agrotechnicznymi oraz według kolejności wpływania. Rośliny wysyłamy w momencie, kiedy można je wysadzać w ogrodzie. Wiosną rozpoczynamy realizację od końca marca. Jesienią jest to druga połowa września oraz październik. Ze szczegółowym terminarzem realizacji zamówień można się zapoznać w zakładce "Dostawa".

Skąd będę wiedzieć, że paczka została nadana?

W dniu zrealizowania zamówienia otrzymacie Państwo informację sms lub wiadomość e-mail. W informacji zawarta jest również kwota pobrania oraz numer listu przewozowego – dzięki niemu możliwe jest śledzenie przesyłki na stronie Poczty Polskiej – monitoring.

Kurier nie kontaktował się ze mną i nie zastał mnie pod wskazanym adresem. Co mogę teraz zrobić?

Kurier w przypadku nie zastania nikogo pod wskazanym adresem, ma obowiązek pozostawienia awizo informującego o wizycie. Przesyłka zostanie pozostawiona na najbliższej Poczcie i tam można odebrać paczkę. W razie wątpliwości dotyczących dostarczenia przesyłki prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktu lub telefonicznie pod numerem 81 533 23 05.

W jakich dniach doręczane są paczki?

Paczki doręczane są od poniedziałku do piątku. Godziny doręczania paczek zależą od kuriera. Nie mamy wpływu na godziny pracy kuriera.

Czy mogę zamówić dostawę za granicę?

Niestety nie wysyłamy paczek poza granice Polski.
Pielęgnacja roślin

Jak dalej postępować z otrzymanymi roślinami?

Proszę otworzyć paczkę, usunąć materiał wypełniający oraz opakowania zabezpieczające, a następnie wyjąć rośliny. Rośliny odstawiamy do zacienionego miejsca (np. altanka, ganek) i podlewamy. Przez kilka następnych dni rośliny można spokojnie przechowywać w opisany sposób nie zapominając o okresowym podlewaniu (w miarę potrzeby). Rekomendujemy możliwie szybkie wsadzenie okazów do ogrodu.
Reklamacje

Jak postępować, jeśli zamówiony towar dotrze do mnie uszkodzony?

Jeżeli dostarczony towar będzie posiadał wady, Klientowi przysługuje prawo otrzymania tego towaru z usuniętą wadą, bądź wymiany na nowy egzemplarz, pozbawiony wad. Sklep, najpóźniej w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki z reklamowanym towarem, ustosunkuje się do złożonej reklamacji i poinformuje Klienta o dalszym postępowaniu. W przypadku uznania reklamacji, towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, pełnowartościowy. Jeśli nie będzie to możliwe, Sklep zwróci Klientowi równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu inne, dostępne w Sklepie towary do wyboru. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego (paczka ekonomiczna), Sklep zwraca po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji. Wszystkie przesyłki prosimy kierować na adres korespondencyjny Sklepu: P.U.H. Florexpol Sp. z o.o., Dębówka 17A, 20-050 Lublin.