Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 

Byliny, kwiaty wieloletnie

kwiaty wieloletnieProwadzimy wysyłkową sprzedaż bylin, czyli kwiatów i krzewów wieloletnich. Sprzedajemy nasiona i sadzonki kwiatów przeznaczonych na rabaty i skalniaki ogrodowe.

Spokój na wiele lat - byliny

Znakomitym pomysłem na kwietne rabaty jest inwestycja w kwiaty ogrodowe i krzewy ozdobne wieloletnie, czyli tak zwane byliny, nadające się do każdego otwartego ogrodu. Bardzo cenną zaletą tych roślin jest zdolność zimowania w gruncie, odporność na mróz i inne niekorzystne czynniki klimatyczne. Niemal wszystkie byliny, te letnie, jesienne, niskie, wysokie i inne, tracą zimą liście i kwiaty, które wiosną odrastają na nowo z korzeni bądź cebulek znajdujących się pod ziemią. Rośliny ozdobne, takie jak kwiaty i krzewy wieloletnie do ogrodu to zakup jednorazowy na długie lata. Wśród produktów oferowanych przez nasz sklep można znaleźć kwiaty rabatowe niskie i wysokie, rośliny cebulowe wieloletnie na skalniak, nasiona i sadzonki bylin i kwiatów wieloletnich i tak dalej. Kwiaty w ogrodzie wieloletnie to nie tylko popularne astry, goździki czy irysy, ale także wiele mniej znanych, a równie efektownych odmian, jak jeżówka, bodziszek, hosta, rozwar, sasanka, smagliczka. W zależności od miejsca, w którym możemy je zasadzić, kwiaty wieloletnie dzielimy na: rabatowe, skalne przeznaczone na skalniaki, parkowe, bagienne. Do tej grupy należą także ozdobne trawy oraz paprocie. Na wzrost tych roślin wpływ mają przede wszystkim: typ gleby i nasłonecznienie gruntu, zawartość składników odżywczych w glebie i poziom jej wilgotności, osłonięcie od wiatru. Warto więc wybierać byliny i kwiaty wieloletnie z przeznaczeniem do sadzenia w konkretnym miejscu i po zapoznaniu się z warunkami ich uprawy. Odwdzięczą się wówczas, stając się przyciągającym uwagę elementem dekoracyjnym ogrodu. Florexpol od wielu lat jest dystrybutorem wielu ciekawych gatunków i odmian bylin i kwiatów wieloletnich, pochodzących przede wszystkim z polskich upraw. Dzięki temu rośliny są przyzwyczajone do polskich warunków pogodowych i glebowych i dobrze się przyjmują i rozwijają w naszych ogrodach i na działkach. Szczegółowa instrukcja uprawy dołączana jest do każdej sadzonki.

Czytaj więcej...

Kolor  

produktów na stronie


 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE