zamknij

Dostępność

Cena

  • 1,00 zł - 7,00 zł

Kolor

Okres kwitnienia

Stanowisko

Kwiaty cięte

Zimowanie

Roślina miododajna

Wysokość rośliny

Jadalne kwiaty

Pachnące

Nasiona kwiatów

Wszyscy zgodzimy się, że nasiona kwiatów po wyrośnięciu tworzą niepowtarzalny krajobraz, ożywiają przestrzeń, a dodatkowo zachwycają zapachem i kolorami. Ogrodowe aranżacje, chociażby ogródki skalne, potrafią całkowicie zmienić wygląd otoczenia lub też mieć walor bardziej praktyczny. Wokół domu możesz uprawiać rośliny odstraszające komary, gatunki przeznaczone na kwiat cięty lub na suche bukiety w wazonie, a także te, które znajdują zastosowanie w kuchni. Warto pamiętać, że aby rośliny zjawiskowo zakwitły latem, należy je odpowiednio wysiać już wiosną. Uprawa kwiatów z nasion nie jest skomplikowanym zadaniem, za to daje możliwość skomponowania pięknej rabaty kwiatowej lub ogródków skalnych niskim kosztem. Aby hodowla była satysfakcjonująca, należy sięgać wyłącznie po najwyższej jakości materiały siewne pochodzące od renomowanych producentów.

Nasiona kwiatów – kiedy wysiać?

Podstawą prawidłowego uprawiania nasion kwiatów ogrodowych jest czytanie etykiety i postępowanie zgodnie z zaleceniami agrotechnicznymi. Niektóre gatunki mogą być wysiewane bezpośrednio do gruntu, ale wiele kwiatów, które nie tolerują niskich temperatur, wymaga przygotowania rozsady w warunkach domowych. Pierwsze kwiaty z nasion do gruntu można wysiewać już w kwietniu. Istotny w tym przypadku jest odpowiedni sposób wysiewania. Ogrodnicy stosują następujące metody:

  • ● rzutowo – rozprowadzanie nasion na powierzchni ziemi oraz ich rozgrabianie,
  • ● punktowo – wysiewanie w regularnych odstępach,
  • ● rzędowo – wysiewanie w wytyczonych rzędach.

Najlepiej, gdy gęstość umieszczania nasion jest dostosowana do szybkości wzrostu poszczególnych gatunków. Głębokość siewu zależy od wielkości samych nasion: te większe umieszczamy głębiej, by miały lepszy dostęp do zapasów wody, podczas gdy najdrobniejsze nasionka wymagają tylko lekkiego przysypania cienką warstwą ziemi lub piasku. Pamiętaj, że jeśli materiał siewny znajdzie się zbyt głęboko w ziemi, wówczas kiełkowanie będzie spowolnione. Ostatnim etapem wysiewania nasion kwiatów jest podlanie gleby niewielkim strumieniem wody. Warto wiedzieć, że niektóre rośliny można wysiewać również jesienią, by uzyskać wcześniejsze kwitnienie w kolejnym roku, mowa tu m.in. nagietek lekarski (kwitnie do późnej jesieni), gipsówkę, niezapominajkę, ostróżkę ogrodową, chaber, zawilec czy fiołek.

Kwitnąca roślina tworzy barwne kobierce w ogrodzie

Ozdabiając ogród, wystarczy połączyć ze sobą kilka gatunków kwiatów, które mają podobne wymagania w kwestii pielęgnacji i stworzyć z nich wielokolorowe rabaty bylinowe. Nasiona kwiatów wieloletnich można również użyć do tworzenia pięknych ogrodów skalnych, wykorzystując do tego celu niskie rośliny oraz kamienie. Mieszanki nasion kwiatów polnych są idealne do założenia łąk kwietnych i ogrodów naturalistycznych, które nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Łąka kwietna jest odporna na niedobór wody, długo kwitnie, a jednocześnie absorbuje więcej wody niż tradycyjny trawnik, chroniąc ogród przed skutkami suszy. Co więcej, tego typu ogrody przyciągają ptaki, motyle i owady zapylające.

Wybierając nasiona kwiatów jednorocznych, warto mieć na uwadze panujące w tym miejscu warunki. Na dużych przestrzeniach świetnie prezentują się dalie, werbeny, cynie oraz kwiaty polne. Do upiększania ogrodu sprawdzi się zarówno roślina jednoroczna, jak i bylina, aczkolwiek kwiaty jednoroczne będą lepszą i szybszą opcją uzupełnienia luk na rabatach, np. po kwiatach cebulowych, bowiem zakwitną jeszcze w tym samym roku.

Dekorowanie balkonu

Nasz sklep ogrodniczy online oferuje szeroki wybór zarówno jednorocznych gatunków roślin jak i bylin wieloletnich, które świetnie poradzą sobie nawet na niewielkiej przestrzeni balkonowej. Wystarczy dopasować odmianę do warunków panujących na balkonie. Przede wszystkim musi jej odpowiadać stopień nasłonecznienia. Idealnym wyborem do wysiewu w skrzynkach balkonowych są bratki (doskonała roślina dwuletnia), które wytwarzają kwiatostany w różnych kolorach – kwiaty niebieskie, białe, żółte, a nawet bordowe. Idealnie wyglądają w podłużnych donicach w różnych połączeniach kolorystycznych. Stanowiska słoneczne na balkonach dedykowane są również nasturcjom, groszkom pachnącym i aksamitkom o pełnych kwiatach oraz wielokolorowym petuniom, których okres kwitnienia przypada od czerwca aż do pierwszych przymrozków.

Nasiona roślin wieloletnich i jednorocznych

Nasiona kwiatów w naszym sklepie internetowym cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno klientów indywidualnych, jak i rolników oraz profesjonalnych hodowców kwiatów. Z nasion kwiatów ozdobnych korzystają szkółki roślin ozdobnych, plantatorzy, zieleń miejska czy branża florystyczna. Dedykowane są do uprawy polowej, a także szklarniowej. Dzięki wysiewowi kwiatów możliwe jest estetyczne zagospodarowanie przestrzeni wokół domu, altany, na tarasie lub na balkonie. Niektóre gatunki pięknie pachną (np. groszek pachnący o długich szypułkach), a inne efektownie kwitną. Oprócz tego materiał siewny jest wykorzystywany w masowej produkcji gatunków ozdobnych. Mieszanki kwiatów, byliny i nasiona kwiatów jednorocznych o pięknych kwiatostanach, które później przeznaczane są na kwiat cięty (np. maki o jaskrawoczerwonych kwiatach). Dla branży pszczelarskiej niezastąpiona jest roślina miododajna, chociażby lawenda (roślina wieloletnia), złocień (popularna margerytka) czy słonecznik. Roślina miododajna wydaje barwne i wonne kwiatostany, które dostarczają pszczołom surowiec do produkcji miodu.

Roślina jednoroczna

Nasiona kwiatów pachnących, gatunków jednorocznych to najlepsza opcja do sadzenia w doniczkach i pojemnikach. Co roku można zmieniać ich zawartość lub kontynuować wysiew jednego gatunku. Kwiaty jednoroczne sprawdzają się świetnie do obsadzania rabat, obsadzania murków czy tworzenia kwietników. Idealnym wyborem jest tutaj aster — jednoroczna roślina o wzniesionym pokroju (w zależności od odmiany roślina osiąga wysokość od 20 do nawet 180 cm), pachnąca maciejka, aksamitki czy cynie o licznych kwiatach w kolorze białym, żółtym, różowym czy bordowym. Dobrze rosną na glebach żyznych, charakteryzuje je długi okres kwitnienia oraz intensywność barw.

Roślina wieloletnia (bylina)

Roślina wieloletnia to taka, która żyje dłużej niż dwa lata i zimuje w gruncie. Bylina w tym czasie wielokrotnie wydaje nasiona. Rośliny dwuletnie z kolei, są nieco trudniejsze w uprawie niż jednoroczne i wymagają sporo cierpliwości. Po wysiewie dwuletnia roślina rozwija wyłącznie liście, a dopiero w kolejnym roku pojawiają się kwiaty. Roślina wieloletnia doskonale nadaje się do ozdoby ogrodów, ponieważ zazwyczaj kwitnie całe lato, ale sprawdzi się także jako kwiat cięty. Bylina jest łatwa w uprawie i wysiewa się ją tylko raz. Wybierając nasiona kwiatów wieloletnich, warto postawić na bratki, lawendę czy chryzantemy. Przykładem rośliny wieloletniej jest także goździk – niska bylina o charakterystycznych kwiatach i pięknym zapachu. Interesującą odmianą byliny jest firletka chalcedońska z intensywnymi czerwonymi kwiatostanami, przypominającymi zbite baldachy.

Kwiaty jadalne

Mowa tutaj o kwiatach takich jak: begonie bulwiaste, bratki, nasturcje czy stokrotki. Kwiaty jadalne są doskonałym dodatkiem do potraw. Mogą zostać wykorzystane do sałatek, zup, a nawet do dań mięsnych i rybnych. Pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także wzbogacają smak dań. Najlepszym rozwiązaniem jest dodawanie do potraw kwiatów z własnego ogrodu, ponieważ te z parku, czy z kwiaciarni mogą być zanieczyszczone.

Nasiona kwiatów w ofercie firmy Florexpol

Sklep z nasionami Florexpol oferuje cebulki kwiatowe, nasiona, nawozy, środki ochrony roślin oraz artykuły ogrodnicze. Za pośrednictwem sklepu internetowego proponujemy swoim klientom bogaty asortyment odpowiednio wyselekcjonowanych nasion kwiatowych, wśród których znajdują się rośliny jednoroczne, wieloletnie i nasiona kwiatów balkonowych. W sprzedaży występują również mieszanki kwiatów przeznaczone na grupy ogrodowe, wysokie rabaty, barwne szpalery i na kwiaty cięte. Produkty oferowane są w przystępnej cenie, a realizacja zamówień przebiega wyjątkowo sprawnie. Oferta obejmuje wyłącznie materiał siewny najwyższej jakości, który pozytywnie przeszedł szczegółowe testy kiełkowania. Pochodzi on od cenionych producentów, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że są to rośliny obficie kwitnące, które zadziwiają intensywnością kolorów. Do dyspozycji klientów w sklepie internetowymi Florexpol są najpopularniejsze odmian kwiatów, takich jak astry – nasiona, bratki, ostróżki czy petunie oraz tych nieco zapomnianych gatunków — cynii (cenny gatunek, wymagający do uprawy stanowiska słonecznego), chabrów i lwich paszczy. Ogromny wybór kwiatów sprawia, że każdy znajdzie idealne dla siebie rośliny. Sprawdź także:

Aktywne filtry