Dalie

asortyment-sezonowy.jpg

Dalie to piękne, kolorowe kwiaty o unikalnym kształcie, które co roku zachwycają na rabatach ogrodowych i balkonach. Różne odmiany pozwolą na zaaranżowanie takiej kompozycji, jaka tylko przyjdzie Ci do głowy. Bulwy dalii należy odpowiednio przygotować przed posadzeniem ich do gruntu.

Sadzonki dalii, które można kupić w naszym sklepie 

Cebulki dalii, a dokładnie karpy, które oferuje nasz sklep ogrodniczy online, są w ilości jednej sztuki. Należy pamiętać, że z takiej bulwy może wyrosnąć kilka pędów. W zależności od koloru i budowy kwiatów polecamy między innymi odmiany soczystoczerwone, które na pewno wyróżnią się na tle innych roślin. Dalie dekoracyjne będą pięknie prezentować się nawet bez obecności innych kwiatów. Okrągłe, duże kwiaty ma także odmiana pomponowaSklep z nasionami poleca także wersję kaktusową o nieco strzępiastych płatkach kwiatów. Niektóre z nich są dwukolorowe.  

Jak wygląda uprawa i pielęgnacja dalii – sadzenie cebulek, rozmnażanie, nawożenie

Sadzenie dalii powinno być poprzedzone solidnym namoczeniem jej kłączy. W ten sposób karpy nabierają potrzebną ilość wody w swoje korzenie i będą gotowe do wzrostu. Te rośliny ozdobne można sadzić do doniczek i gruntów w okolicy połowy maja. 

Sadzonki dalii nie są wymagające jeśli chodzi o uprawę i pielęgnację. Warto jednak pamiętać, że przy większych okazach należy zaopatrzyć roślinę w podporę tak, aby się nie łamała. W okresie letnim pamiętamy o regularnym jej podlewaniu i nawożeniu. Opryski w okresie wegetacji będą zatem nieuniknione. Przekwitnięte kwiaty usuwamy na bieżąco, aby nie doprowadzić do pojawienia się pleśni. Wykopanie sadzonek dalii powinniśmy przeprowadzić, zanim pojawią się pierwsze przymrozki. 

Aktywne filtry