Idealny wybór, jeśli:

Szukasz odmiany szczególnie efektownie prezentującej się w dużej grupie. Dobry wybór na wysoką rabatę i kwiat cięty.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan papuzi Estella Rijnveld (Tulipa) to odmiana późna.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipan papuzi Estella Rijnveld wymaga gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 55 cm.
  • Kwitnienie: V.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana Estella Rijnveld jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza się jesienią, we IX-X.
21-933
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
55 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
6

Tulipan papuzi Estella Rijnveld

Cebule - 1 op.: 6 szt.

Tulipan papuzi Estella Rijnveld (Tulipa) przypomina biało-czerwone pióra. Duże, postrzępione kwiaty pojawiają się późną wiosną, w pełnym słońcu otwierają się niemal na płasko. Polecany na wysokie rabaty, obwódki, do pojemników lub na kwiat cięty. Sadzony w dużych grupach tworzy niesamowity efekt.

21-933
Niedostępny
Kolor: Czerwony
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
55 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
6
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: