Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz smukłej i ozdobnej rośliny na tło rabaty i do zastosowań architektonicznych. Dobry wybór, jeśli cenisz kwiaty wyjątkowo pięknie pachnące.

Wskazówki uprawy:

  • Galtonia, hiacynt letni (Galtonia candicans) jest majestatyczną byliną cebulową o pełnych wdzięku, pachnących, dzwonkowatych kwiatach, przypominających nieco kwiaty przebiśniegu lub śnieżycy letniej.
  • Stanowisko: galtonia lubi stanowiska słoneczne lub półcieniste.
  • Gleba: preferuje ziemię żyzną, łatwo nagrzewającą się i umiarkowanie wilgotną.
  • Wysokość: 90-120 cm.
  • Kwitnienie: VII-VIII. Należy usuwać przekwitnięte kwiaty (najlepiej cały pęd kwiatowy), aby roślina nie wysilała się na wiązanie nasion, lecz "skupiła się" na wzroście cebuli.
  • Sadzenie: cebule sadzimy wiosną od kwietnia do maja na głębokość 8-15 cm, w odstępach co 15-20 cm. Czubek bulwy powinien być tuż pod powierzchnią ziemi.
  • Nawożenie: w okresie wegetacji galtonia wymaga 2-3-krotnego nawożenia.
  • Podlewanie: gleba przez cały okres wegetacji powinna być lekko wilgotna, co sprzyja wytwarzaniu większej ilości cebul przybyszowych.
  • Rozmnażanie: roślinę najczęściej rozmnażamy z nasion, które wytwarza w dużych ilościach. Wysiew nasion zaleca się w lutym, w skrzynkach i donicach, w pomieszczeniach, w których temperatura przekracza 20ºC. Otrzymane rośliny przesadzamy na miejsce stałe do gruntu w maju. Zaczynają kwitnąć od drugiego roku uprawy. Można też rozmnażać rośliny poprzez cebule przybyszowe. Po okresie kwitnienia oddzielamy je, osuszamy i sadzimy jesienią lub wczesną wiosną do ziemi w odległości ok. 10 cm od siebie.
  • Zimowanie: w chłodniejszych rejonach kraju przed nadejściem przymrozków, cebule należy wykopać i umieścić w pomieszczeniu o temperaturze około 8-10ºC. W cieplejszych rejonach galtonia może zimować w gruncie, pod warunkiem, że okryjemy zagony z cebulami igliwiem, torfem lub gałązkami.
25-059
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
90-120 cm
Okres kwitnienia
VII-VIII
Kwiaty cięte
Tak
Pachnące
Pachnie
Zimowanie
Nie zimuje
Ilość cebul
1
Termin wysyłki
Od poł. marca

Galtonia, Hiacynt letni

Cebule - 1 op.: 1 szt.

Śliczna, wysoka roślina cebulowa polecana na rabaty i na kwiat cięty. Galtonia, hiacynt letni (Galtonia candicans) na długim pędzie stopniowo rozwija dzwonkowate kwiaty o pięknym, słodkim zapachu.

25-059
Niedostępny
Kolor: Biały
Cena
5,00 zł

(5,00 zł / szt.)

Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VII-VIII
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
90-120 cm
Wysokość rośliny
Od poł. marca
Termin wysyłki
Nie zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Pachnie
Pachnące
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 25-260

Iksja Mabel

15 szt.
8,40 zł