Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Malina powtarzająca Delniwa®

Malina powtarzająca Delniwa®

16,50 zł 70-649

Dostępny

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.Malina powtarzająca Delniwa® to rewelacyjna, nowa odmiana mało podatna na szkodniki i choroby malin. Bardzo duże, ok. 6 g, wysokiej jakości, jędrne, słodkie, pyszne owoce nie tracą smaku wraz ze spadkiem temperatury późną jesienią. Zaczynają dojrzewać na pędach jednorocznych pod koniec VII, a na dwuletnich w pierwszej połowie VII.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Owocowanie: należy pamiętać, że malina powtarzająca Delniwa® owocuje zarówno na pędach jednorocznych, jak i dwuletnich. Nowo posadzona roślina owocuje na pędach jednorocznych, które wyrosły wiosną tego roku (nowych). Owoce tworzą się i dojrzewają na wierzchołkowej części młodego pędu. Pędy nowe, jednoroczne nie powinny być wycinane jesienią. Zostawiamy je do następnego roku. W kolejnym sezonie wegetacyjnym będą one pędami dwuletnimi, które zaowocują latem od początku VII. Wiosną obok pędów dwuletnich wyrosną kolejne pędy jednoroczne, które zaowocują późnym latem i jesienią. W ten sposób malina ma dwukrotne owocowanie: latem na pędach dwuletnich i późnym latem oraz jesienią na pędach jednorocznych. Zbiór owoców u tych odmian jest bardzo rozciągnięty w czasie i trwa około trzy i pół miesiąca.
  • Gleba: malina Delniwa® udaje się najlepiej na glebie żyznej, średnio zwięzłej, słabo kwaśnej (pH 5,5-6,5).
  • Sadzenie: odmiana może być prowadzona w formie wolnostojącej. Rozstawa rzędów wynosi 1,5 m, a odległość między roślinami 0,5 m.
  • Pielęgnacja: różni się od pielęgnacji maliny tradycyjnej. Nawożenie powinno być wykonywane w ten sposób, aby rośliny rozpoczęły wegetację możliwie wcześnie na wiosnę i rosły szybko. Celowe jest wczesne zastosowanie wolno działającego nawozu azotowego, np. mocznika. W późniejszym okresie, tj. w V i VI, niezbędne jest dwu-trzykrotne zastosowanie łatwo dostępnego azotu, np. w formie saletry amonowej. Łączna dawka azotu powinna być o około 1/3 wyższa niż przy uprawie maliny tradycyjnej.
  • Cięcie: niskie cięcie, tuż przy ziemi, stosuje się u roślin bardzo młodych. W wyniku takiego cięcia wyrasta większa liczba nowych pędów. W dalszych latach cięcie polega na wycięciu najstarszych, czyli dwuletnich pędów po zakończonym owocowaniu późną jesienią, lub wczesną wiosną na wysokości 20 cm nad ziemią.
  • Zbiór: pierwszy od pocz. VII, powtórny już pod koniec VII.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 16:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 18:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE