® Odmiana wyhodowana w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym - Instytut Ogrodnictwa Brzezna. Zakup wyłącznie na użytek prywatny. Rozmnażanie i dalsza sprzedaż są prawnie zabronione.

MALINA jesienna POLKA® - wskazówki uprawy:

Owocowanie:

Owocuje na pędach jednorocznych, które wyrosły wiosną tego roku (nowych) od VIII. Owoce tworzą się i dojrzewają na wierzchołkowej części młodego pędu. Pędy nowe, jednoroczne nie powinny być wycinane jesienią. Zostawiamy je do następnego roku. W kolejnym sezonie wegetacyjnym są one pędami dwuletnimi, które zaowocują latem od połowy VII.

Wiosną obok pędów dwuletnich wyrastają kolejne pędy jednoroczne, które zaowocują w VIII-IX. W ten sposób malina ma dwukrotne owocowanie: latem na pędach dwuletnich i jesienią na pędach jednorocznych. Zbiór owoców u tej odmiany jest bardzo rozciągnięty w czasie i trwa około trzy i pół miesiąca.

Uprawa:

Malina Polka® udaje się najlepiej na glebie żyznej, średnio zwięzłej, słabo kwaśnej (pH 5,5-6,5). Może być prowadzona w formie wolnostojącej. Rozstawa rzędów wynosi 1,5 m, a odległość między roślinami 0,5 m.

Pielęgnacja różni się od pielęgnacji maliny tradycyjnej. Nawożenie powinno być wykonywane w ten sposób, aby rośliny rozpoczęły wegetację możliwie wcześnie na wiosnę i rosły szybko. Celowe jest wczesne zastosowanie wolno działającego nawozu azotowego, np. mocznika. W późniejszym okresie, tj. w maju i czerwcu, niezbędne jest dwu-trzykrotne zastosowanie łatwo dostępnego azotu, np. w formie saletry amonowej. Łączna dawka azotu powinna być o około 1/3 wyższa niż przy uprawie maliny tradycyjnej.

Cięcie:

Niskie cięcie, tuż przy ziemi, stosuje się u roślin bardzo młodych. W wyniku takiego cięcia wyrasta większa liczba nowych pędów. W dalszych latach cięcie polega na wycięciu najstarszych, czyli dwuletnich pędów po zakończonym owocowaniu późną jesienią, lub wczesną wiosną na wysokości 20 cm nad ziemią.  

Malina Polka® owocuje na pędach jednorocznych i dwuletnich.

70-432
Stanowisko
Słoneczne
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od kwietnia

Malina jesienna Polka®

Kategoria produktu: malina

W balocie - 1 op.: 1 roślina.

Malina jesienna Polka® to jedna z najlepszych odmian powtarzających owocowanie. Owoce deserowe, duże, bardzo smaczne, doskonałe do bezpośredniego spożycia i na przetwory. Długo zachowują świeżość po zbiorze. Pora dojrzewania: wczesna, zbiór owoców zaczyna się od końca VII.

70-432
Dostępny
Cena
20,20 zł

(20,20 zł /szt.)

Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Słoneczne
Stanowisko
Od kwietnia
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-536

Malina Sokolica®

1 szt.
15,80 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 70-451

Malina Laszka®

1 szt.
15,80 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK
Kod: 70-536

Malina Sokolica®

1 szt.
15,80 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK
Kod: 25-289

Iksja Giant

15 szt.
8,60 zł 7,70 zł
  • Promocja
  • Obecnie brak na stanie
BRAK