® Odmiana wyhodowana w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym - Instytut Ogrodnictwa Brzezna. Zakup wyłącznie na użytek prywatny. Rozmnażanie i dalsza sprzedaż są prawnie zabronione.

Wskazówki uprawy:

  • Owocowanie: należy pamiętać, że malina powtarzająca Delniwa® owocuje zarówno na pędach jednorocznych, jak i dwuletnich. Nowo posadzona roślina owocuje na pędach jednorocznych, które wyrosły wiosną tego roku (nowych). Owoce tworzą się i dojrzewają na wierzchołkowej części młodego pędu. Pędy nowe, jednoroczne nie powinny być wycinane jesienią. Zostawiamy je do następnego roku. W kolejnym sezonie wegetacyjnym będą one pędami dwuletnimi, które zaowocują latem od początku VII. Wiosną obok pędów dwuletnich wyrosną kolejne pędy jednoroczne, które zaowocują późnym latem i jesienią. W ten sposób malina ma dwukrotne owocowanie: latem na pędach dwuletnich i późnym latem oraz jesienią na pędach jednorocznych. Zbiór owoców u tych odmian jest bardzo rozciągnięty w czasie i trwa około trzy i pół miesiąca.
  • Gleba: malina Delniwa® udaje się najlepiej na glebie żyznej, średnio zwięzłej, słabo kwaśnej (pH 5,5-6,5).
  • Sadzenie: odmiana może być prowadzona w formie wolnostojącej. Rozstawa rzędów wynosi 1,5 m, a odległość między roślinami 0,5 m.
  • Pielęgnacja: różni się od pielęgnacji maliny tradycyjnej. Nawożenie powinno być wykonywane w ten sposób, aby rośliny rozpoczęły wegetację możliwie wcześnie na wiosnę i rosły szybko. Celowe jest wczesne zastosowanie wolno działającego nawozu azotowego, np. mocznika. W późniejszym okresie, tj. w V i VI, niezbędne jest dwu-trzykrotne zastosowanie łatwo dostępnego azotu, np. w formie saletry amonowej. Łączna dawka azotu powinna być o około 1/3 wyższa niż przy uprawie maliny tradycyjnej.
  • Cięcie: niskie cięcie, tuż przy ziemi, stosuje się u roślin bardzo młodych. W wyniku takiego cięcia wyrasta większa liczba nowych pędów. W dalszych latach cięcie polega na wycięciu najstarszych, czyli dwuletnich pędów po zakończonym owocowaniu późną jesienią, lub wczesną wiosną na wysokości 20 cm nad ziemią.
  • Zbiór: pierwszy od pocz. VII, powtórny już pod koniec VII.
70-649
Stanowisko
Słoneczne
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od kwietnia

Malina powtarzająca Delniwa®

Kategoria produktu: malina

W balocie - 1 op.: 1 roślina.

Malina powtarzająca Delniwa® to rewelacyjna, nowa odmiana mało podatna na szkodniki i choroby malin. Bardzo duże, ok. 6 g, wysokiej jakości, jędrne, słodkie, pyszne owoce nie tracą smaku wraz ze spadkiem temperatury późną jesienią. Zaczynają dojrzewać na pędach jednorocznych pod koniec VII, a na dwuletnich w pierwszej połowie VII.

70-649
Dostępny
Cena
20,20 zł

(20,20 zł /szt.)

Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Słoneczne
Stanowisko
Od kwietnia
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-536

Malina Sokolica®

1 szt.
15,80 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 70-536

Malina Sokolica®

1 szt.
15,80 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK
Kod: 70-451

Malina Laszka®

1 szt.
15,80 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK