• Nowość

Idealny wybór, jeśli:

Szukasz klasycznej opcji na barwne, wiosenne rabaty. Wybierz, jeśli cenisz gatunki nadające się również do świeżych, dekoracyjnych, domowych bukietów.

Wskazówki uprawy:

  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Wysokość: 40 cm.
  • Kwitnienie: IV-V.
  • Letni spoczynek: wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym wpływającym na jakość cebuli tulipana Gavota jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.
21-127
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
40 cm
Okres kwitnienia
IV-V
Kwiaty cięte
Tak
Ilość cebul
5

Tulipan Gavota

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 op.: 5 szt.

Tulipan Gavota to odmiana o dość oryginalnej barwie z lekko spiczastymi kwiatami w ciemnej, czerwonawo-brunatnej tonacji z połyskującą czarno-brunatną poświatą i złoto-żółtymi brzegami. Dostojnie prezentujące się bordowe płatki z żółtym obrzeżem czynią z niego jedną z najpiękniejszych odmian. Posadzone w ogrodzie z pewnością przykują uwagi innych. Dobrze sprawdza się jako kwiat cięty i wspaniale wygląda w towarzystwie innych odmian. Doskonały i popularny kwiat cięty.

21-127
Dostępny
Kolor: Bordowy
Cena
14,20 zł

(2,84 zł /szt)

Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

IV-V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
40 cm
Wysokość rośliny
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: