• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz niecodziennej odmiany o ciekawej, złożonej kolorystyce. Dobry wybór, jeśli cenisz odmiany o ozdobnych liściach.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan Happy Generation wyróżnia się ciekawą kolorystyką. Każdy śnieżnobiały płatek naznaczony jest przez środek intensywnie czerwoną smugą z delikatnymi, żółtymi akcentami. Całości dopełniają szerokie, kształtne liście z intrygującym, jasnym obrzeżeniem. Z powodzeniem może być głównym "bohaterem" rabaty lub obwódki.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany Happy Generation wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 45 cm.
  • Kwitnienie: V.
  • Wykopywanie cebul: tulipana Happy Generation wykopuje się na okres spoczynku w połowie VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana, jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan Happy Generation, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.

21-225
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
45 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Ilość cebul
5
Termin wysyłki
Od poł. września

Tulipan Happy Generation

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 opak.: 5 szt.

Tulipan Happy Generation to tak spektakularna odmiana, że wystarczy posadzić go w jednorodnej grupie, by uzyskać piorunujący efekt barwny na rabatach, w wysokich obwódkach, w podszycie krzewów i drzew. Cenny w bukietach. Czerwone smugi widoczne są po obu stronach płatków, dlatego kwiaty nie tracą na uroku również kiedy szeroko otwierają kielichy.

21-225
Niedostępny
Kolor: Kremowy
Cena
7,10 zł
Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
45 cm
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 60-238

Dziurawiec Hidcote

1 szt.
17,50 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK