• Obecnie brak na stanie

® Odmiana objęta licencją. Zakup wyłącznie na użytek prywatny. Rozmnażanie i dalsza sprzedaż są prawnie zabronione.

Idealny wybór, jeśli:

Chcesz uzyskać efekt gęstego nasadzenia. Wybierz, jeśli poszukujesz odmiany wczesnej. Dobry wybór, jeśli cenisz odmiany o dekoracyjnym ulistnieniu.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan Greiga Double Toronto® (Tulipa) należy do grupy tulipanów wczesnych o ozdobnych, wzorzystych liściach. Tworzy po 2-3 pełne kwiaty na jednej łodydze, co daje efekt gęstego kwitnienia.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipan Greiga Double Toronto® wymaga gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 30 cm.
  • Kwitnienie: IV.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana Greiga Double Toronto® jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza się jesienią, we IX-X.
21-204
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
30 cm
Okres kwitnienia
IV
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
5
Termin wysyłki
Od poł. września

Tulipan Greiga Double Toronto®

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 opak.: 5 szt.

Tulipan Greiga Double Toronto® (Tulipa Greigi) tworzy po 2-3 pełne kwiaty na jednym pędzie wczesną wiosną. Kwiaty w kolorze arbuzowej czerwieni mają ciekawe, zielonkawe nasady płatków, a na dekoracyjnie poskręcanych liściach pojawiają się niekiedy purpurowe paseczki. Dla podkreślenia czerwieni tulipanów, warto je sadzić w sąsiedztwie niebieskich kwiatów.

21-204
Niedostępny
Kolor: Czerwony
Cena
10,90 zł
Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

IV
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
30 cm
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: