• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz odmiany o pełnych, kunsztownych i barwnych kwiatach. Dobra opcja do wszelkich dekoracji florystycznych: bukietów, ikebany, ozdoby tortów.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan pełny Miranda należy do grupy najbardziej czarujących tulipanów peoniowych. Kwiaty tej odmiany są duże i wyjątkowo gęsto zbudowane.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipan pełny Miranda wymaga gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 40 cm.
  • Kwitnienie: V.
  • Wykopywanie cebul na okres spoczynku: przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temp. 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym wpływającym na jakość cebuli tulipana jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.
21-235
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
40 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
5

Tulipan pełny Miranda

Cebule - 1 op.: 5 szt.

Piękność dla miłośników pełnych tulipanów. Tulipan Miranda (Tulipa) to odmiana, którą na pierwszy rzut oka łatwo pomylić z piwonią. Wyjątkowo obfite, kuliste pąki kwiatowe wyglądają w bukietach wprost rewelacyjnie. W ogrodzie warto zapewnić mu zielone sąsiedztwo traw i krzewów. Na tak kontrastowym tle jego głęboka czerwień zaprezentuje się zdecydowanie najlepiej.

21-235
Niedostępny
Kolor: Czerwony
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
40 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: