• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz odmiany o szczególnie efektownych, bardzo pełnych kwiatach. Dobry wybór do kontrastowych zestawień z kolorem niebieskim.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan pełny Sun Lover (Tulipa) w miarę kwitnienia zmienia kolor kwiatów, dzięki czemu z każdym dniem wygląda inaczej.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul tulipanów jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany Sun Lover wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 45 cm.
  • Kwitnienie: IV-V.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana pełnego Sun Lover jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. Po usunięciu kwiatu nigdy nie należy obcinać wszystkich liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte również należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia, który spowoduje, że cebule będą mocniejsze. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan pełny Sun Lover, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać. Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temp. 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.

Cebule - 1 opakowanie: 6 szt.

21-076
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
45 cm
Okres kwitnienia
IV-V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
5

Tulipan pełny Sun Lover

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 opak.: 5 szt.

Tulipan pełny Sun Lover (Tulipa) jest niezwykłym tulipanem. Ma tak dużo płatków, że z daleka przypomina kwiat piwonii. Podczas kwitnienia stopniowo zmienia barwę: na początkowo żółtych płatkach z czasem pojawia się coraz więcej czerwonawych paseczków, aż cały pąk zmienia się w ognistoczerwony.

21-076
Niedostępny
Kolor: Żółty
Cena
7,10 zł
Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

IV-V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
45 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: