• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Szukasz odmiany o niecodziennym wyglądzie i zdecydowanej barwie jako mocny, kolorystyczny akcent na rabacie. Doskonała opcja dla kolekcjonerów.

Wskazówki uprawy:

  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul tulipanów jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipan strzępiasty Labrador wymaga gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 40-50 cm.
  • Kwitnienie: V.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym wpływającym na jakość cebuli tulipana Labrador jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Po usunięciu kwiatu nigdy nie należy obcinać wszystkich liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia, który spowoduje, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać. Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę VI. Cebule przechowuje się w temp. 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
21-075
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
40-50 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
5

Tulipan strzępiasty Labrador

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 op.: 5 szt.

Niezwykle efektowna i stosunkowo nowa (2010) odmiana. Tulipan strzępiasty Labrador jest wyjątkowo piękny, zachwyca burgundowym kolorem i unikalnym kształtem postrzępionych płatków. Polecany do kontrastowych zestawień z kwiatami w kolorze bieli lub pastelowego różu. Rewelacyjny materiał na bukiety.

21-075
Niedostępny
Kolor: Bordowy
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
40-50 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: