Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz niewysokiej odmiany czosnku, nadającej się na przód rabaty lub do ogródka skalnego. Dobry wybór, jeśli lubisz rośliny ozdobne również po przekwitnięciu.

Wskazówki uprawy:

  • Czosnek karatawski Red Giant Star (Allium karataviense) to niewysoka odmiana o niemal idealnie kulistych kwiatostanach i dużych liściach, dzięki którym roślina pozostaje ozdobna nawet po przekwitnięciu.
  • Stanowisko: nasłonecznione.
  • Gleba: przepuszczalna, żyzna, gliniasto-piaszczysta, umiarkowanie wilgotna.
  • Wysokość: 25-30 cm.
  • Kwitnienie: V-VI. Przekwitłe kwiatostany warto usunąć, aby tworzenie nasion nie osłabiło cebul.
  • Zimowanie: całkowicie mrozoodporny, nie wymaga wykopywania na zimę. Czosnek Red Giant Star może rosnąć w tym samym miejscu nawet 2-3 lata, po tym czasie należy go przesadzić w nowe, żyzne miejsce.
  • Sadzenie: IX-X. Głębokość sadzenia: 10-12 cm.
  • Zastosowanie: czosnek karatawski Red Giant Star najlepiej prezentuje się sadzony w niewielkich grupach na trawniku lub wśród niskich bylin. Ze względu na niski pokrój polecany na pierwszy plan rabat i na obwódki. Nadaje się do ogródków skalnych i żwirowych. Dobrze wygląda w kompozycji z innymi czosnkami i trawami ozdobnymi. Może być uprawiany w pojemnikach. Nadaje się na kwiat cięty, w wazonie zachowuje świeżość przez kilkanaście dni. Zasuszony nadaje się do zimowych kompozycji. Roślina miododajna, wabiąca pszczoły i motyle. Posadzony w sąsiedztwie innych roślin korzystnie na nie wpływa, odstrasza szkodniki.
25-220
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
25-30 cm
Okres kwitnienia
V-VI
Kwiaty cięte
Tak
Roślina miododajna
Miododajna
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
1

Czosnek karatawski Red Giant Star

Cebule - 1 op.: 1 szt.

Czosnek karatawski Red Giant Star (Allium karataviense) to niska odmiana czosnku o olbrzymim, kulistym kwiatostanie, otulonym szerokimi, bardzo ozdobnymi liśćmi. Dekoracyjny również po przekwitnięciu - nieprzycinany zawiązuje owocostany. Kwiaty i liście rozwijają się nietypowo, bo w tym samym czasie. Doskonały do donic.

25-220
Dostępny
Kolor: Purpurowy
Cena
3,00 zł
Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V-VI
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
25-30 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Miododajna
Roślina miododajna
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: