• Obecnie brak na stanie

wysylka-roz.jpgIdealny wybór, jeśli:

Poszukujesz unikatowej odmiany na reprezentacyjną rabatę w ogrodzie. Dobra opcja, jeśli cenisz odmiany delikatnie pachnące.

Wskazówki uprawy:

  • Róża wielkokwiatowa Dame de Coeur jest odmianą o niezwykle atrakcyjnie zbudowanych kwiatach i cudownym intensywnym kolorze.
  • Wysokość: 1 m.
  • Kwitnienie: VI-X. Nadaje się na kwiat cięty.
  • Sadzenie: przed sadzeniem zanurzyć korzenie zakupionej róży w wiadrze z wodą na jedną noc. Starannie przekopać ziemię i przygotować dół do sadzenia, tak aby korzenie mogły być swobodnie rozłożone. Róże sadzić na takiej głębokości, by miejsce oczkowania (zgrubiała część), z której wyrastają pędy znalazła się około 5 cm pod ziemią. Odległość sadzenia: rozstawa 35-45 cm.
  • Wymagania glebowe: gleba powinna być zasobna w składniki pokarmowe i lekko wilgotna. Ciężkie gleby należy rozluźnić dodając kompost i piasek. Róża wielkokwiatowa Dame de Coeur dobrze rosnie na glebach świeżych lecz przepuszczalnych. Co roku, wiosną lub jesienią, powierzchnię pod różami należy ściółkować kompostem lub korą. Zapobiegamy w ten sposób silnemu wzrostowi chwastów, poprawiamy strukturę i żyzność gleby. Róże nie mają dużych wymagań w stosunku do odczynu gleby - wynosi on od 4,5 do 7 pH.
  • Nawożenie: pierwsze nawożenie wykonujemy wczesną wiosną, około dwóch tygodni po ruszeniu wegetacji. Po raz drugi nawozimy w lipcu, lecz nie później niż do połowy miesiąca. Zalecane jest używanie gotowych nawozów dla róż. W sierpniu zalecane jest dostarczenie różom potasu, który przygotowuje rośliny do lepszego zimowania (zagęszcza soki komórkowe).
  • Cięcie róż: róża wielkokwiatowa Dame de Coeur wymaga regularnego cięcia - od tego zależy jej kwitnienie. Wczesną wiosną, po rozgarnięciu kopczyków wycina się pędy uszkodzone i porażone przez choroby. Cięcie główne przeprowadza się w kwietniu w okresie po ostatnich mrozach, ale przed wytworzeniem nowych pędów. Cięcie wpływa na wielkość i ilość kwiatów oraz porę kwitnienia. Róże o silnie skróconych pędach zakwitają później, ale ich kwiaty są większe i osadzone na mocnych, długich pędach. Kwiaty krzewów róż słabiej skróconych zakwitną wcześniej. Krzewy będą miały więcej kwiatów, ale będą one drobniejsze, a łodygi będą słabsze i krótsze. Przy cięciu róż wielokwiatowych na każdym pędzie zostawia się jednakową ilość oczek: od 2 do 6. Późną jesienią przycina się tylko pędy chore i lekko podcina najdłuższe gałązki.
  • Zabezpieczanie na zimę: kopczykowanie róż na zimę powinno nastąpić dopiero po wystąpieniu przymrozków.
30-039
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
1 m
Okres kwitnienia
VI-X
Kwiaty cięte
Tak
Pachnące
Pachnie
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od października

Róża wielkokwiatowa Dame de Coeur

Kategoria produktu: roze

W balocie - 1 op.: 1 roślina

Na długich, mocnych pędach zakwitają trwałe, wiśniowoczerwone, delikatnie pachnące kwiaty doskonałe na kwiat cięty. Prosty, gęsty krzew kwitnie obficie i długo.

30-039
Niedostępny
Kolor: Czerwony
Cena
30,70 zł
Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VI-X
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
1 m
Wysokość rośliny
Od października
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Pachnie
Pachnące
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: