wysylka-ziol.jpg

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz oryginalnej, nietuzinkowej rośliny balkonowej do wiszących doniczek.

Wskazówki dostawy:

  • Pokrzywiec, Kocie ogony (Acalypha) pochodzi z Azji, jest wrażliwy na niskie temperatury, dlatego powinien być uprawiany jak domowa roślina doniczkowa, którą w sezonie wegetacyjnym można wystawiać na zewnątrz. Od maja do jesieni może być uprawiany na balkonie.
  • Stanowisko: pokrzywiec lubi stanowiska bardzo jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione, najlepiej czuje się na balkonach wschodnich lub zachodnich.
  • Gleba: przez cały okres wegetacyjny wymaga stale wilgotnego podłoża. Jest bardzo wrażliwy na nadmiar wody i na przesuszenie. Najlepiej rośnie w torfowym, żyznym podłożu o obojętnym odczynie.
  • Wysokość: 40 cm.
  • Kwitnienie: V-IX.
  • Nawożenie: w czasie wegetacji co 2 tygodnie konieczne jest nawożenie pokrzywców uniwersalnym nawozem do roślin doniczkowych lub balkonowych.
  • Zimowanie: jeżeli chcemy przechować roślinę do następnego roku, musimy przenieść ją do pomieszczenia przed nastaniem przymrozków. Pokrzywiec nie przechodzi typowego okresu spoczynku, dlatego zimę powinien spędzać w bardzo jasnym, ogrzewanym pomieszczeniu, gdzie temperatura nie będzie spadać poniżej 15°C. Wiosną przesadzamy roślinę do nowego podłoża i lekko przycinamy w celu rozkrzewienia.
  • Rozmnażanie: odbywa się przez sadzonkowanie przyciętych pędów. Gleba z młodymi sadzonkami powinna być stale wilgotna i ciepła. Sadzonki ukorzeniają się po 2-3 tygodniach.
50-839
Stanowisko
Słoneczne i półcieniste
Wysokość rośliny
40 cm
Okres kwitnienia
V-IX
Kwiaty cięte
Nie
Zimowanie
Nie zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od kwietnia

Pokrzywiec, Kocie ogony

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Pokrzywiec, Kocie ogony (Acalypha) to jedna z najbardziej oryginalnych roślin balkonowych i doniczkowych. Niezwykłe, dekoracyjne, puszyste i długie kwiatostany przypominają kształtem ogon kota. Roślina wspaniale prezentuje się w wiszących amplach i koszach.

50-839
Niedostępny
Kolor: Czerwony
Cena
11,70 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


V-IX
Okres kwitnienia
Słoneczne i półcieniste
Stanowisko
Nie
Kwiaty cięte
40 cm
Wysokość rośliny
Od kwietnia
Termin wysyłki
Nie zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 50-677

Komarzyca

1 szt.
10,10 zł
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 50-677

Komarzyca

1 szt.
10,10 zł