Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz wyjątkowo długo, niezawodnie i urokliwie kwitnącej odmiany do ogrodu lub dużej tarasowej donicy.

Wskazówki uprawy:

  • Hortensja ogrodowa Doppio Rosa® (Hydrangea macrophylla) należy do nowej generacji hortensji, które kwitną na pędach jednorocznych i dwuletnich, co gwarantuje kwitnienie, pomimo mroźnych zim.
  • Gleba i stanowisko: hortensje ogrodowe wymagają gleb żyznych, próchnicznych, średnio wilgotnych, stanowiska słonecznego i półcienistego.
  • Kwitnienie: VI-X. Kolor kwiatów uzyskuje się zmieniając odczyn gleby. Na glebach zasadowych lub obojętnych kwiaty będą różowe. Aby kwiaty były czerwone stosuje się nawozy zasadowe, zawierające wapń lub magnez. Dla fioletowo-niebieskiej barwy glebę zakwasza się, nawożąc siarczanem amonu lub siarczanem potasu i ściółkuje podłoże kwaśnym torfem. Nawożenie należy zakończyć do połowy VIII. Pąki kwiatowe tworzą się na pędach zeszłorocznych, dwuletnich (kwitnienie w VI) i na pędach jednorocznych (kwitnienie VII-X).
  • Cięcie: hortensja ogrodowa Doppio Rosa® nie wymaga cięcia. Jesienią ścina się kwiatostany, wiosną przemarznięte czubki gałązek. W zimniejszych rejonach kraju należy okryć pędy matą słomianą, a dół krzewu przysypać kompostem lub ziemią, tworząc kopczyk. Rośliny odkrywamy w połowie IV.
  • Rozmnażanie: hortensje rozmnażamy przez sadzonki zielne latem (VI-IX).
  • Wysokość: 1 m.
60-602
Stanowisko
Słoneczne i półcieniste
Wysokość rośliny
1 m
Okres kwitnienia
VI-X
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od poł. marca

Hortensja ogrodowa Doppio Rosa®

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Niezwykle piękna odmiana o wyjątkowych walorach ogrodowych. Hortensja ogrodowa Doppio Rosa® (Hydrangea macrophylla) przyciąga uwagę dużymi, koronkowymi kwiatostanami z gwiaździstymi, podwójnymi kwiatami płonnymi. Ma kompaktowy, wyprostowany wzrost. Kwitnie przez imponująco długi czas, od wczesnego lata do późnej jesieni. Należy do najnowszej generacji hortensji ogrodowych, które zakwitają zarówno na pędach jednorocznych, jak i na dwuletnich, co daje gwarancję corocznego, obfitego kwitnienia, pomimo mroźnych zim. Pięknie dekoruje ogrody, dobrze rośnie w donicach, ozdabiając balkony i tarasy.

60-602
Niedostępny
Kolor: Różowy
Cena
35,00 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VI-X
Okres kwitnienia
Słoneczne i półcieniste
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
1 m
Wysokość rośliny
Od poł. marca
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Średnia ocen: 4.00 / 5
z 2 ocen
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: